Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért van hogy az emberek...

Miért van hogy az emberek nagy része fél a póktól?

Figyelt kérdés
Tudo hogy hülye kérdés,de pl. ha nem lennének akk mi lenne más állatot fikáznának így??

2012. jún. 17. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
26%

Mivel a pókok szörny formájúak. Képzeld el ha felnőnének 1-2 méteresre milyen szörnyetegek és brutálisak lennének az emberrel.

A macskák és a kutyák nem szörny formájú lények, hanem édesek és emberformájúbb lények, mint a pókok. Ezért hiába nagyobbak, mégse félelmetesek.

2012. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a pókoktól...

Én pl. minden repkedő rovartól is (egy légytől azért nem, de amíg csak a hangját hallom és nem tudom, mi az.....)

Csak talán a pók a leggyakoribb mondjuk egy lakásban.

2012. jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
szerintem ha egy cápa lógna a plafon sarkába akkor attól félnénk :D:D
2012. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
1-es hozzászóló de nem másfél méteres hanem általában fél centi nagyok és jóval kisebb mint mi vagyunk . De ezt én se értem hogy miért félnek tőle . Az jó kérdés ha nem lennének akkor mitől félnének . Szerintem egértől meg a rovaroktól . De ha nem lennének pókok akkor szúnyogok és a legyek nagyon el lennének szaporodva .
2012. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert túl sok lába van. Ugyanígy a rákok is visszataszítóak számomra és a kullancsot is csak akkor veszem ki a kutyából, ha nincs ott rajtam kívül senki. Engem taszít, hogy ilyen rengeteg lábuk van, ugyanakkor tudom, hogy nem kell félni tőlük, egyáltalán nem bántanak - annyira azért nem félek és undorodom tőlük, hogy ne tudnám megfogni egy papírzsepivel vagy befogni egy pohárral és szabadon engedni őket.

A másik, ami miatt félhetünk tőlük, az az, hogy kicsi korunkban a szüleink belénk nevelték, hogy "nem szabad megfogni kislányom" és ez rögzült bennünk. Pedig teljesen veszélytelenek a hazai pókfajok, nem tudom, mire ez a nagy felhajtás.

Nagyon büszke vagyok arra, hogy fogtam már a markomban jól megtermett keresztespókot :) és valóban esze ágában sem volt bántani.

2012. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Jut eszembe 1. válaszoló, honnan tudod, hogy néz ki egy szörny? :D
2012. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az evolucio alatt kifejlodott reakciorol van szo. Sok pok harapasa mergezo, igy azon embereknek volt nagyobb eselyuk a tulelesre, akik feltek a poktol, me'g ha nem is mindegyik veszelyes. Ugyanigy sok ember fel a kigyotol, darazstol stb.
2012. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én pókfóbiás vagyok. Ha meglátok egyet nem kapok levegôt és dadogok. Nálam nem tudom miért alakult ki, mindig is féltem a pókoktól, mert elég undorítóak és visszataszítóak. Amúgy érdekes, de sarokban lógó hosszú lábú, apró hasú pókok nincsenek rám hatással.

Amúgy konkrétan a kérdésre nem tudok választ adni, csak annyit, hogy azért fél tôlük annyi ember, mert csúnyák.

2012. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Én ha pókot látok azonnal papucs a kézbe és BUMM xD Tegnap felkeltem és az ágyam mellet közvetlenül a fejem mellet egy kisebb pók volt....... hát majdnem szív infarktust kaptam xD


Azt nem tudom megmondani miért félek tőlük , biztos azért mer csúnyák, ijesztőek, szőrösek, és én valamiért azért is mert gyorsan mozognak. De félek minden bogártól, rovartól ami mászik, repül, ugrik.... pl a béka is, de viszont érdekes mert ha a macskámba van pl egy bolha akkor attól nem ijedek meg hanem próbálom kiszedni belőle hogy ne szívja tovább a vérét :)


Más állattól azért nem félek mert intelligensek, kitudják fejezni magukat, lehet látni hogy értelmesek, vannak érzelmeik, tudnak szeretni......

2012. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez nem félelem, hanem fóbia vagy undor. Nekem is araknofóbiám van, nem azért félek tőle, mert árthet nekem, egyszerűen hányingerem van, és sírógörcsöt kapok, ha a közelébe kell mennem. A cápától azért félünk, mert veszélyes, de ez irracionális félelem, kivéve, ha mérges a pók. Kígyókkal is van ilyen, sok ember írtózik tőlük.
2012. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!