Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tartotok állatot? Elég...

Miért tartotok állatot? Elég drága és időigényes "mulatság" egy kutyáért előbb kelni később feküdni, macska nem túl kedves a terráriumos meg akváriumos állatokat meg végképp minek tartanak az emberek?

Figyelt kérdés

Nektek mitek van és minek?

Nekem van egy kaméleonom


2012. márc. 21. 18:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*nekem van egy kaméleonom,de csak azért mert ajándékba kaptam és senkinek nem kellett az ismerőseim közül:)


Borzalmas,hogy mennyit kell vele törödni =(

2012. márc. 21. 18:48
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom,egy hüllő mennyire kötődhet a gazdájához,a macskák pedig amolyan,,én teszek szívességet,ha megsimogatsz"jószágok.Aranyosak,puhák,de a jellemük nem passzol hozzám.


A kutya viszont...Nélkülük lehet élni,de nem érdemes.Milliószor térül meg az az anyagi-és időráfordítás azzal,amennyi szeretetet,boldog pillanatot,nevetést és nagyszerű időtöltést nyújtanak.A gazdát egyetlen istenükként tisztelik,imádják,mindenütt a nyomodban vannak és amikor az embert ebben az önző világban sokszor már a barátai"is elhagyják,a kutya akkor is haláláig hűséges marad.Nemcsak gyönyörű állatok,de valóban az ember legjobb barátai.A rengeteg közös séta,a játék,a tanítás,s aki már tovább is megy,azoknak a kutyakiállítás,kutyás sportok(dog dancing,agility,stb)csodálatos hobbinak"fogható fel.

Azonkívül számomra alig van szebb,mint mikor azt látom visszatükröződni kutyáim teljesítményén,hogy igen,jól végeztem a dolgomat és sikeresen tanítottam meg nekik az adott dolgot,melyet ők örömmel teljesítenek.Egyfajta visszaigazolás ez,s bizonyítja,milyen intelligens állatok egyébként is,s milyen tökéletes összhangban képesek együttműködni a szeretett gazdival.


További kérdésedre:három mentett kutyám is van,gyönyörűek,egészségesek,tanulékonyak.A velük töltött időt pedig semmiért nem cserélném a világon.Azt hiszem,ezt minden kutyás jól tudja,kiváltképp,ahol családtag a kutya,akárcsak nálunk.Az önzetlen szeretetet nem lehet szavakkal kifejezni esetükben,érezni kell.

2012. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Ezen én is elgondolkodtam:

- van egy törpenyuszink. 7 éves, remekül érzi magát velünk. Mi kevésbé, zörög, dobog. Főleg éjszaka. DE szeretjük.

- van egy lhasa-apso kutyusunk. 4 éves, lusta mint a dög, kirándulni, sétálni nem tudunk vele, egész nap alszik. DE szeretjük.

- van egy sziámi cicánk. 1 éves, hiperaktív (főleg éjszaka), nagydumás. DE szeretjük.

Hát ezért.

2012. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Gárdonyi Kata válasza:
67%
Nekünk van 3 macskánk és egyáltalán nem zavarnak, sőt még mi őket. 1 kutyánk van és most tervezünk még egyet. Már papagájunk is volt, és hörcsögünk is. És én azt gondolom hogy kell velük eleget foglalkozni, de ezt a törődést egy jó gazdi visszakapja.
2012. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gárdonyi Kata válasza:
100%
Amúgy igen, mi is menhelyről szeretnénk örökbe fogadni kutyát.
2012. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

nekem 2 tengerimalacom, 2 patkányom, 1 hörcsögöm és egy akváriumom van amiben 5 red cherry garni és 3 guppi van

ezeket én gondozom van még egy 16 éves tacsikeverékünk de a feladatokat megosztjuk nála

éshogy miéert mert nagyon sok szeretet adnak és ez 1000000000000000x megéri

2012. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban azért tartom amit tartok, mert mélységesen tisztelem és csodálom a természetet, a növényeket és az állatokat. Imádom figyelni, gondozni őket. Az olyan állatokat, mint például a kutya - az előbbieken felül - a kölcsönös odaadás és szeretet miatt is.


Ha te ezt nem tudod átérezni és megérteni, akkor nagyon sajnállak téged. Remélem az emberekben és a családodban azért megtalálod a boldogságot.

2012. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Kisgyerek korom óta gyűjtögetem, fogdosom össze a mindenféle bogarakat, pókokat. Világ életemben szerettem figyelni az életüket, szokásaikat.

Ma már egzotikus rovarokat, madárpókokat (is) tartok, hasonló indíttatásból.

(Ha nem kell a kaméleon, én szívesen venném :))

2012. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Állatot tartani nem csak azért érdemes mert szép és aranyos, mellette szeretni való családtag, hanem ellátni a családot egészséges, finom ételekkel, hogy ne a boltban kelljen megvásárolni drága pénzért. Ez az állattartás másik dimenziója, amit egyre kevesebben űznek, de szemmel láthatóan egyre többeket érdekel a folyton fel-fel bukkanó élelmiszer botrányok miatt. Kutyát tartani nem csak azért érdemes, mert annyira szeretjük a hűségét, hanem mert közösen mindkettőnk számára hasznos dolgokat is tudunk csinálni. Megvédi keserves verejtékkel összeszedett vagyonomat, ingóságaimat, ezért örökre hálás leszek neki és gondoskodom róla élete végéig,mellette segít kihajtani az állatokat a legelőre és vissza. A kutya számára miért hasznos? Mert ő úgy érezheti, hogy neki feladata van, nem csak az egész napos henyéléssel tölti az idejét. A nap végeztével nagyon fáradtan kullog helyére, és csendben lármázás nélkül végig alussza az éjszakát míg a társa vigyáz a területre.
2012. márc. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 alice_L ***** válasza:
72%

Sokkal jobb, kiegyensulyozottabb ember vagyok mikor leszallok a lorol, konnyebben elnevetem magam hulyeségeken ahelyett hogy felidegesitene, ez pedig a macskakanak hala, a kutyam meg tobbet tanitott menedzselésrol mint az osszes (draga) képzés ahova eddig elkuldtek, ezen kivul konnyebben de nem konyedebben hoznok dontéseket, az aranyhalaim meg gyonyoruek, még nem tudom mi minden csodalatosat hoznak a konyhara, de majd eszembe jut :)

Remélem ezzel valaoszoltam arra hogy minek, igaz csak pici szaazélakt mondtam el, hehh, par szoban: azért vannak mert sokkal szebb az életem veluk.

2012. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!