Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hova bújnak el éjszaka a...

Hova bújnak el éjszaka a lepkék és pillangók?

Figyelt kérdés
Ma törtem a fejem a kérdésen,mivel gyönyörű időnk volt és tele volt a kert szebbnél szebb lepkékkel és pillangókkal a virágos,hogy éjjel vajon hova bújnak ezek a kis szárnyas teremtmények és vajon alszanak-e éjszaka.Ha valaki tudja a választ annak megköszönöm.

2012. jún. 18. 22:18
 1/3 anonim válasza:
Hát én is kíváncsi vagyok erre!!
2012. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

A nappali lepkék (mert ugye vannak éjjeli lepkék is) éjszaka levelekre, virágokra bújnak, vagy egy fatörzsre, akár az avarba. Biztosan alszanak, hogy ez az "alvás" egyenértékű-e biológiailag az emberek alvásával, az nagy kérdés, de biztosan pihennek!! A repülés nagyon fárasztó, energiaigényes tevékenység, muszáj utána kipihenniük. Viszont éberen alszanak, az biztos, velem többször előfordult, hogy este égett a lámpa, és nappali lepkék, méhek, legyek, tehát nappal repülő rovarok (is) repültek a fényre.


Az éjjeli rovaroknál pont fordítva van, ha napközben kirándulsz, rengeteg éjjeli lepkét zavarsz fel nappali álmukból anélkül, hogy tudnál róla. Ilyenkor odébbrepül 10-20 métert (erdőben lehet, hogy csak a következő fáig repül), aztán alszik tovább.


Üdv.: polarbeer :)

2012. jún. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is valami hasonlóra gondoltam,de nem voltam biztos benne.
2012. jún. 21. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!