Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lenne egy kérdésem, külföldről...

Trabiszabi kérdése:

Lenne egy kérdésem, külföldről rendeltem egy gyönyörű lepkét, meg is jött, de össze van csukva a szárnya, ilyenkor hogy lehet széthajtani a szárnyait, úgy hogy ne törjenek le? Várom és köszönöm válaszotok!

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 14:44
 1/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Fel kell puhítani. Ezt általában úgy szokták, hogy egy dobozba homok, amit átnedvesítesz (sima víz, vagy ecet+víz), és a lepkét belerakod úgy, hogy NE érjen hozzá a homokhoz, se a doboz/üveg széléhez/tetejéhez. Legalábbis a legtöbb helyen így javasolják. Én simán egy műanyag dobozba rakom őket, és egy vizes zsepit összehajtogatok, aztán egy másikra (szárazra) ráteszem, arra a doboz tetejét és így fent lesz a "párologtató", és nyugodtan lehetnek a lepkék a sima üvegen is, vagy egy zsebkendőn.

Ebben a dobozban 5-48 óráig kell tartanod. A kisebbeknek (molyok, boglárkák, stb.) elég 1-2 óra is, de egy Atlasz-lepkénél pl. van, hogy egy nap alatt sem puhul fel.)

Érdemes lenne tudni, milyen fajt rendeltél, az könnyít ezen. Emellett az időt befolyásolja az is, hogy mennyire vizes/nedves a zsebkendő/homok.

Ha felpuhult, onnantól ugyanúgy, ahogy a "friss" lepkét preparálod (feltételezem szoktál, vagy tudod, hogyan kell, és nem csak azért rendelted, mert "jajj de szép, jó lesz otthonra dísznek"), felrakod a deszkára és vársz.

2012. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,a faj neve Graphium weiskei!
2012. okt. 24. 15:42
 3/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Annak szerintem elég lesz úgy 5-10 óra maximum, de úgy 2 óránként vedd ki és csipesszel vagy valamivel (ami nem törli le a hímport) mozgasd meg, próbáld szétnyitni. Egyébként szabad tudni, honnan rendelted? :D
2012. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,ebay-en keresztül rendeltem Salzburgból!
2012. okt. 24. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod hogy a Graphium wiskei védett lepke faj?

Ennek a behozatala illegális..

2012. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én egy olyan Graphium-ot rendeltem,amit listáról néztem ki,szakértő segítségével és nem védett.
2012. okt. 28. 01:09
 7/7 anonim válasza:
vízgőz főlé szokták tartani azzal megpuhul a lepke váza de ha már sok ideje úgy van akkor mind1 mert ugyis ekfog törni
2013. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!