Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótány a lakásban, mit...

Csótány a lakásban, mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 1-2 hónapja megjelentek a csótányok! Eleinte csak 1 darabot láttam, akkor még nem tudtam, hogy az csótány. Rá egy hónappal (kb.) láttam még egyet, azután pedig egyre többet.

Már mindent megtettem amit lehetett, minden lehetséges lyukat betömtem, a konyhába alaposan takarítottam (minden bútort kihúztam, stb.) A konyhába látok szerencsére csak, a szobába nem jönnek be, de ami rossz, hogy a mikróban is láttam már (benne a melegítő térben is, és a házban az elektronikánál is, a szám mutatónál is...) Nem tudom mit tehetnék? Van egy olyan sejtésem, hogy a szomszédból jön, ugyanis ott elég higiéniátlanok az ott lakók (Nincs villanyuk, se gázuk (azt hiszem vizük sincs de ez nem biztos)) De ezt csak sejtem, nincs bizonyítékom.


Mit tudok tenni? Ha rovarirtókat hívok, semmit nem ér mert visszajönnek. A közös-képviselőnek félek szólni mert feltételezem semmit nem fog csinálni. Vagy muszáj cselekednie? Mit tudok tenni ha semmit nem csinál?


Kérlek segítsetek! Köszönöm



2013. jan. 6. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Az a nagy helyzet , hogy mi is próbáltunk mindent , de MINDENT !!!! Úgy hidd el !

( betömítettük azt a lyukat ahol láttuk bemenni őket , vettünk csótánycsapdát...stb)

A csapda valóban jó volt , sokat összeszedett amikor este kitettük a járatukhoz . De nem szüntette meg őket .

Mi maradt ?

Az elköltözés !

Aki nem tudja milyen borzasztó ez , az kinevethet hogy emiatt elköltözés lett a vége , de egyszerűen már az idegeimre mentek . A végső eset amikor az ágyamban láttam meg egy hatalmasat .

Meg amikor fürödtem és a kádnál közben jött fel .

Áááá , már most is visszagondolva feldühít , akárhogy takaríthattam én , mindig elvolt pakolva a konyhában stb .

Sajnos ez volt a megoldás .

Azóta nyugi és happy minden .:)

2013. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos most nincs pénzem a költözésre, én is gondoltam már rá, de hitelt pedig nem szeretnék felvenni, szóval másik megoldást kellene találni :\


Amúgy köszönöm, hogy leírtad, ment a zöld kéz :)

2013. jan. 6. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze , így érthető . abszurd lenne hogy miattuk vegyél fel hitelt hogy elköltözz .

Akkor sajna próbáld meg az a csótánycsapdát , asszem 5 van egy dobozban , olyan 700,- körül . És tényleg bevállt olyan szempontból hogy rengeteg belement .

2013. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben kipróbálom, csak az a gáz, hogy mi van, ha a szomszédba van a fészek?

Mert az már biztos, hogy nálam is van fészek, mivel egészen kicsi bébi csótányokat is láttam már, nem is egyet!


Köszi amúgy a segítséget, ment a zöld kezecske! :)

2013. jan. 6. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom mitől pusztulnának ki. De ahhoz össze kéne fogni a lakóknak. Nemcsak nálad kell őket kiírtani, hanem egyszerre az egész lépcsőházból, az összes lakónál. Ez sajnos csak így működik.
2013. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Atika04 válasza:

én a helyedben megpróbálnék egy a korházakban is használt higéniai festéket, ez egy antibakteriális réteget képez a felületeken és gyakorlatilag elég kemény még ahoz is hogy a csótányok átrágják.

próbálkozz olyannal hogy erős citromos vízzel többször átmosod a falakat és felmosol velük, szórj gipszet sütőport a bútorok alá

esetleg még amit nem szeretnek az a nyers uborka

én kollégista vagyok és ott is gyakorlatilag lehetetlenné válika z élet miattuk

esetleg 8-10 ezer forintért lehet venni ultrahangos csótánytávoltartót

2013. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szomszédban nincs víz, akkor tuti hogy nem onnan jönnek. A csótánynak ugyanis feltétlenül folyamatos vízforrásra van szüksége. Ha a mikróban és más búvóhelyeken is látsz csótányt, hívj rovarirtókat. Ne intézd el annyival hogy "úgyis visszajönnek a csótányok". Ha a te lakásodban van a gócpont, el fognak tűnni és nem jönnek vissza.

Az ultrahangos csótányriasztó nem ér semmit, kidobott pénz.

2013. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tyukanyo40 ***** válasza:
100%
Rendelj a weben keresztül FOVAL csótányírtó gélt. Nagyon hatásos, és könyörtelen:) A kertbarátok honlapján lehet rendelni. Nálam eltűntek, miután gyakorlatilag bepöttyöztem vele a lakást:) Ha nem látható helyen fedezed fel a döglött csótit, ne seperd fel, mivel ezek kannibálok, és egymást is eszik, így a döglődő egyedet meghamizva, ők is elpusztulnak. Hidd el, tényleg jó!!
2013. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már rendeltem és megoldódott a probléma, már csak néha találok pár élőt, úgyhogy tényleg hatásos ez a gél.


Köszönöm a segítséget mindenkinek!

2013. márc. 20. 19:33
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező, Hozzászólók!


Sikerült megoldani a problémát?


Nekünk most, az utóbbi néhány hónapban, kezdődött a csótányproblémánk. Mindenütt ott vannak, eleinte csak a konyhában voltak, aztán az étkezőben, fürdőszobában, végül már az én szobámban is megjelentek. Nem tudok úgy kimenni éjszaka mosdóba vagy a konyhába, hogy ne találkoznék néhánnyal.


Azóta talált valaki valami bevált módszert?

2015. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!