Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » S. O. S! Csótány van a lakásban?

S. O. S! Csótány van a lakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma költözünk, és takarítás közben találtam a konyhában kb. 8-10 csótánytetemet! Élővel nem találkoztam. Ez azt jelenti, hogy csótányok vannak a lakásban? Kb. 2 hónapja biztos nem laknak benne, most lett kifestve. Én mondtam férjemnek, ha ott csótik vannak, nem fogunk ide költözni, akkor még ma másik albérletet keresünk, most várok babát, nem fogok egy csótányos házba költözni!

Mi a véleményetek, ezek a tetemek az irtás után maradtak, vagy vannak élők is, csak nem jöttek elő, mert még nem lakik bent senki??


2012. aug. 12. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Én lakótelepi házban lakom, itt egész jó a helyzet. A körülöttem lévő lakásokban is folyamatosan irtják, én is, ez az oldal teljesen tiszta. Ide negyedévente járnak irtani akár van akár nincs probléma, aki kéri, a lakásban is megcsinálják. Én is zseléset kértem mint a szomszédok, azért 4000 Ft-ot fizetek alkalmanként.

A ház másik oldalán viszont panaszkodtak, hogy a csótányok grasszálnak ki az egyik lakásból, ők hiába irtanak..


Én a helyedben azt tisztáznám, hogy hol is van a forrás, mi a helyzet a szomszédoknál. Ha ők is irtják és épp arra a lakásra volt panasz, ahová költöztetek, akkor pár alapos irtás után megszűnik a probléma. Ha viszont körülöttetek trehány, piszkos emberek élnek, akkor jobb lenne menni, mert hiába irtasz, mindig lesznek.

2012. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, még ma gyorsan meg kellene kérdezni a tulajt, meg a szomszédokat, mert a napokban költözünk, már van is ott holmink. De ugye ez csak most derült ki, valahogy a tulaj nem dicsekedett vele....
2012. aug. 12. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Van ott élő is,csak nappal elbujnak.

Tapasztalatból irom,laktam csótányos lakásban,nekem is elfelejtettek szólni,alaposan át volt mosva a lakás,3 napig elő se jöttek.

Költöztem amint lehetett,de óvatosan kell,mert pár darabot sikerült áthurcolnom az új albérletbe,éppenhogy sikerült elfogni őket.

Bemásznak mindenhova,én pl a bezsákolt ruhával és a bedobozolt leragasztott dobozzal költöztettem át párat.


Ha van lehetőséged,keress másik albit,nem éri meg csótányokkal szenvedni

2012. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! A szomszéd azt mondta, hogy voltak itt olyan 2 éve, és akkor rendelték el a közös költségből a csótányirtást (addig nem mindenki csinálta meg, így hatástalan volt), és azóta nincsenek csótányok. Elképzelhető, hogy nagyon régi tetemeket találtam meg, amit eddig nem takarítottak ki. Eddig nem találkoztam élővel (remélem nem is fogok!), a szomszéd azt mondja nála sincs egy szál sem, viszont az irtás előtt volt. Reméljük a legjobbakat!
2012. aug. 13. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


2 éve??? Nálunk negyedévente van a közös helységekben (folyosók, szemétledobó), akkor egy emberke végigfujkálja, ez a közös költségből megy. Akkor lehet kérni a lakásokban is, a fujkálós ezervalamennyi, a zselés 4000.


Nekem ez az irtás (2 éve volt nálatok) elég ritkának tűnik....

2012. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jajj bocsi, kicsit félreérthetően írtam :) Szóval csótányok voltak itt 2 éve, és akkor jött a kollektíve, közös kts-ből megoldott irtás, mert addig nem mindenki engedte be irtani az emberkéket a saját pénzéből :S. De azóta megoldott, nem kell fizetni érte, és rendszeresen jönnek irtani/megelőzni. :)
2012. aug. 14. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha friss a csótányhulla, akkor még viszonlyag nehezebb, egy idő után viszont kiszárad és egy enyhe fújásra is odéblebben. A tied milyen volt?

Azt könnyen ellenőrizheted, hogy vannak-e most is. Éjjel, egy-két órával az után, hogy minden elcsendesedett, lopakodj ki a konyhába, kapcsold fel a villanyt hirtelen és rögtön nézz körül: mosogató és konyhapult környéke, padló, szegletek. Fürdőben WC-ben ugyanígy. Ha vannak csótányok a lakásban egy-két próbálkozás után látni fogod őket.

2012. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is kedves utolsó! :) Szerintem régi hullák voltak, könnyű, száraz csótánytetemek voltak azok! :)

4 napja lakunk itt, eddig semmit nem láttam, szerintem összefutottam volna már velük ennyi idő után, a szemetes körül, WC-ben, fürdőben sem botlottam beléjük. Tényleg az lehetett, hogy a konyhaszekrény alsó fiókja mögött nem takarítottak az irtás után, és én mivel mindent kitakarítottam, így megtaláltam őket. Sehol máshol nem találtam viszont. Megnyugodtam most, köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! :))

2012. aug. 16. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Javaslom, tegyél ki csótánycsapdát a konyhába, abban rögtön fog látszani hogy van-e csótány vagy nincs.

Nem kell félni, a szomszéd csótányait nem húzza át, de a konyhában rejtőznek azt azonnal látni fogod.

2013. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!