Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pókot láthattam? Ha...

Milyen pókot láthattam? Ha van valaki, aki ért a pókokhoz.

Figyelt kérdés
Ma a pincében összefutottam egy pókkal. Sajnos "nem volt nálam a fényképezőgépem" (majd besz.rtam tőle),ezért csak leírni tudom. Kb. 3 cm lehetett, nagy fényes kerek potroh, a lábai is feketék. Nem találtam róla a neten képet, de formátumra a fekete özvegyhez tudom a legjobban hasonlítani, annyi különbséggel, hogy ez teljesen fekete volt. Lemerjek még valaha menni a pincébe? Nem tudom, hogy számít-e, de a farakás alatt volt. Akár az erdőből is érkezhetett.

2013. márc. 12. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy ez merre történt? Csak hogy eszembe ne jusson arrafelé költözni esetleg... (vagy sürgősen elköltözzek) :)


Egyébként nem tudom a választ, a fekete özvegy ugrott be nekem is a leírásod alapján, de azokon szokott lenni piros folt. Bár úgy tudom, nem mindegyiken. Csak a folt volt a különbség? Nézz utána a neten, hogy minden fekete özvegyen vagy annak valamelyik rokonán van-e folt (én nem merek, ha pókokról olvasok, akkor kinyomom a gépen a képek megjelenítését, mert azzal a lendülettel dobnám is el messzire a laptopot, ha meglátnám egy pók képét, már a leírásoktól is viszolygok és a hideg ráz... viszont érdekes módon élőben kevésbé ráz meg egy pók látványa, nekem inkább a képekkel van bajom, úgy vettem észre... :))

2013. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemlehet h vki "hazi kedvence" elszokott a kornyeken?:)
2013. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Közönséges házi zúg pók lehetett semmi extra. A Fekete özvegy különben is 1 kis méretű pók alig nagyobb mint egy méretesebb borsószem.
2013. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A HASZNOS válaszokat köszönöm!
2013. márc. 14. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!