Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A fészerbe a farakásokban...

A fészerbe a farakásokban rengetek bogár meg pók van. Milyen szerrel lehet onnan kiirtani őket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fészer ideális élő-és búvó- és táplálkozó helyet biztosít a számukra. A pókok még hasznosak is, mivel rengeteg apró rovart fogyasztanak meg. A fészeredben megvan a biológiai egyensúly a ragadozó-préda kapcsolat. Ha lefújod őket valamilyen rovarirtóval akkor valószínűleg a kis hányada elpusztul, de a hely hamar benépesül újra. Tehát a problémát lényegében ideig óráig csak kezelni tudod, de megszüntetni nem. Csak azzal tudnád, ha elbontanád a fészert.

Valószínűleg undorodsz ezektől az állatoktól és félsz tőlük bemenni. Ha látod a pókokat, akkor egy léccel tekergesd fel őket a hálóval együtt és odakint engedd el őket. A félelmeidet és az iszonyod kell legyőzni, nem őket.

2013. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Első: Könnyű azt mondani... Én nem vagyok egy ijedős, bár undorodom, de azért van hgoy meg is fogok egy-egy rovart bogarat, stb. mert az öcsém imádja őket, és muszáj, de a pókokkal egyszerűen nem tudok megbarátkozni, volt hogy sírógörcs jött rám, mert egy nagyobb pók rám mászott. És miért ne lehetne őket irtani, amikor iszonyatos mennyiségű van belőlük? Talán pókokból van legtöbb a világon, vagy valami ilyesmit hallottam
2013. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elismerésem annak aki ilyeneket számol, hogy miből van több :) Tudod, könnyű mondani. A mondókám lényege az lett volna, hogy az irtással nem lesz megoldva a probléma, csak átmenetileg.
2013. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni mászórovarirtó port kinti használatra. Szerintem azzal kellene alaposan körbe szórni a helyet.

A fára nem hiszem, hogy érdemes szórni, mert ha utána elviszitek tüzelni szerintem egészségtelen ha a por is ég és ki tudja, miként reagál a tűzre...

Tehát hordjátok ki a fát, szépen kesztyűvel fogjátok meg és rázzátok le és úgy pakoljátok vissza, hogy már le van porozva minden. Így talán kevesebb rovar lesz... De ha mindenhol lyuk van és felülről is be tudnak mászni, akkor az probléma.


Amúgy nálunk is sok van benne, így mielőtt a házba hozzuk lerázzuk. Megfogni pedig munkáskesztyűben szoktuk, és nem öleljük magunkhoz csak ha le rázogattuk kicsit. Így nem mászik rád a pók. Amúgy örülj, hogy egér nincs, nálunk egerek szaladgálnak közte, isten tudja, milyen betegséget terjeszthetnek (itt a rengeteg macska, fekszenek a farakás tetején, az egér meg ott nézelődik).

2013. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lennék ennyire elkenődve a pókok és rovarok miatt! Ha az ott megbújó rovarok darazsak lennének, attól sokkal jobban kellene tartanod! Odvas fákban nem jellemző a keresztes pók jelenléte, de a többi rovarral valóban egy biológiai flórát képviselnek. Ha tenni akarsz ellene, javaslom a fészerbe tegyél szotyolát és egyéb madár csalit, hogy odaszokjanak a rovart evő kerti madarak!
2013. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fészerből mi a fenének irtanád ki? Nem elég, hogy amúgy is minden élőhelyet elveszünk tőlük, akkor még a fészerben is perszona non grátát csinálunk belőlük?
2013. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csacsi88 válasza:

Nekem is ez a problémám.

Kisebb pókokat, meg kaszást stb simán meg is fogok, de nálunk a farakásba 20ft-os nagyságú fekete pókok vannak a fák között.


Ezt ha meglátom a fán, dobom el egyből :D


Lényeg a lényeg, sok éve fűtünk fával de csak 1-2 éve jelentek meg, szóval valami csak előidézte ezt ami visszafordítható lenne.

2016. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!