Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen állat a hegyes potrohú...

Milyen állat a hegyes potrohú hangyaszerű bogár, ami nagyot csíp és fáj a csípése?

Figyelt kérdés
Olyan mint egy hangya, a hullája szaga is elég kellemetlen, és a farka (egész potroh) kifejezetten hegyes, és azzal mar meg, mikor hozzá érsz. A csípése igen fájdalmas tud lenni, de pár perc alatt elmúlik. Tele van velük a szobám, és folyton találok egyet, többször ágyban csípnek meg.

2013. júl. 14. 14:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a kései választ :D sajnos nem holyvával volt dolgom, mert a holyva az 2-3 centis, ez a cucc meg konkrétan akkora mint egy hangya (max fél centi). Úgyhogy szerintem nem bogár, hanem hangyaféle lehet.


Továbbra sem tudom, hogy micsoda :D 2 éve nagyon sok volt nyáron, elszaporodtak, tavaly és idén viszonylag kevéssel találkoztam, de akad azért elvétve... el is felejtettem hogy tettem fel erről kérdést, és még a képpel is lógok... :D szerintem jövő nyárig nem fogok újat látni, mindig valahogy a meleg időszakban jönnek elő.

2015. szept. 29. 19:31
 12/15 A kérdező kommentje:
De egyébként igen, alakra ez hasonlít rá a legjobban. Csak a méret nem stimmel...
2015. szept. 29. 19:34
 13/15 anonim ***** válasza:
Midge bites trough című videó YouTube, szerintem az az. Engem olyan csípett meg.
2020. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ez egy Bűzös holyva
2021. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Üdv!

Szerintem én is ezt a rovart kutatom éppen, a leírása pontosan arra illik ami engem nemrég megcsípett. Én ugyan nem éreztem hogy büdös lenne, zsepiben nyomtam össze, én hozzá nem érek.😅 Hálistennek eddig csak 2x találkoztam vele az ágyamban, de mind a kétszer megcsípett. Nem tudok rájönni mi lehet..

2022. jún. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!