Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótánnyal szemeztem a panelhá...

Csótánnyal szemeztem a panelházban?

Figyelt kérdés

Panelházban délelőtt 10-kor a szoba közepén szemeztem a csótánnyal :) Mit keresett ott? :)


Létezik valami módszer amivel be tudom gyűjteni ha a szobában van? Valami olyan kéne amibe bemászik kajálni, de nem tud kijönni belőle. Egyébként mire mennek, és hol gyünnek be? A vízvezetékcsövek melletti trehányul kivágott lyukakon át? Ha azokat a helyeket normálisan bedolgozom akkor az már jó? Esetleg a szagelszívón keresztül is tudnak közlekedni? Vagy hol?


Egyébként lehet nekik terráriumot készíteni? Mit eszik?



2013. szept. 3. 15:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy mi emberek előbb kihalunk. Nem nagyon értek acsótányokho de azok inkább este éjszaka jönnek elő ahogy fényt érzékelnek igyekeznek elmenekülni.
2013. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Ha nem láttad még, nézd meg a Boaras Joe c. filmet.
2013. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Oké, megnézem. Akkor lehet, hogy nem is csótányt láttam????

Kiraktam beleragadósat, de semmi kapás.

2013. szept. 6. 21:30
 14/40 anonim ***** válasza:
Lehet, én nem igazán hiszek a ragacsos csapdába. Majd írd meg, hogy tetszett a film. Szerintem k.. jó. Egyszer meglehet nézni.
2013. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
joe's apartment :) Nem is értem miért nem csinálnak több filmet csótányos problémakörben. Csak erészletet láttam még, töltöm le az egészet, de sokat sejtet amikor viszi fel a csajt a kéglibe...
2013. szept. 7. 20:08
 16/40 anonim ***** válasza:
Majd meglátod milyen lelkük van a filmben csótányoknak. A végén már meg sem akarsz majd tőlük szabadulni. Csak nehogy úgy élj mint Joe.
2013. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Hát, a film a fos kategória :) rühellem az ilyen nyivákolós éneklősdiseket. Viszont nem lenne rossz, ha kicsit kulturáltabban, és tényleg emberközelibben ábrázolná a helyzetet.


Szerintem a csótányok egyik oka a trógerszar kivitelezés, mint a nem tisztességesen felrakott csempék, szögletesre vágott lyukak a csövek körül, nem záródó bejárati ajtó, és csempézetlen, zegzugos, takaríthatatlan szemétledobó.


Egyébként fenntartom, hogy a kertes házban sokkal több bogár mászik ki-be, mint egy panelben. Ha tisztességesen megcsinálja valaki a lakást, ott csótány nemigen jelenik meg, mert nem tud bemenni... (oké, ikeás kartondobozzal imán bevihető, de az ugyanúgy bevihető kertes házba is...)

2013. szept. 9. 11:07
 18/40 A kérdező kommentje:

Elcsíptem egy gyönyörűséget élve! Nem fogod elhinni hogyan.

Amikor kinyitottam a szobai bukóablakot, akkor leesett a tetejéről az ablakpárkányra, de mivel hűvös idő volt kicsit belassult, és egy 5 db-os hengeres cd tokkal élvebefogtam. Így már éthető, hogy hogyan került a nagyszobszőnyegre, illetve a leszerelt redőnyök gurtnihején is bármikor becsámpázhatnak. Ja, és aznap este nyitott erkélyajtónál aludtam. Szóval innen kell továbbindulni. Most átraktam a csapdát az ágy alá, a wc-ben semmi kapás nem volt.

2013. szept. 9. 20:36
 19/40 anonim ***** válasza:
Igazad lehet. De panelba sajnos előfordul. Ezért tudom csak azt ajánlani, hogy szólni kell a közös képviselőnek. Neki kötelessége intézni tovább, hogy a lakásokba (ha valaki kéri, és az lenne jó ha mindenki kérné) el legyen végezve az írtás. A szemétledobótól kezdve, pincétől, a padlásig. Nálunk a kertes házba érdekes módon, hogy nincs bogár, a darazsat ami néha berepül és a rengeteg pókot leszámítva, de még a hangya se jön be a házba. Csótánnyal meg még nem is találkoztam. Te, nem lehet, hogy az amit te látsz az poloska? Az sem sokkal jobb. Milyen színű volt amit most fogtál?
2013. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Hát nézem a képeket, és biza nem hasonlít rá, sztem nem csótány. Kb 2-3 cm hosszú, hosszúkás barna teste van, két nagy csáppal, és ami feltűnő, hogy a potroha elején úgy felkunkorodik neki, mint valami péncélnak a nyaki része. Ja és a két hátsó lábán van valami jellegzetes csomó, vagy gumó, vagy mi a fene. Barna színű, mintákkal a tetején.

A lakás fél évig teljesen üres volt, de már majd egy éve nem laktak benne.

2013. szept. 9. 20:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!