Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ezért megéri madárpókot venni?

Ezért megéri madárpókot venni?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna itthon "tenyészteni" őket, és kísérletezni rajtuk.

A célom az lenne, hogy minél nagyobbra növeljem a pókjaimat.

Úgy gondoltam hogy, miután eléri legnagyobb méretét, elkezdem kezelni hormonokkal, vagy különböző vegyi anyagokat adnék be neki.

Ez állatkínzásnak számít?



2013. szept. 8. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak számít. A kutya, macska is ugyanolyan állat, mint a pók és ha különböző dolgokat lőnek beléjük az kimeríti az állatkínzás fogalmát.
2013. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vmi03 ***** válasza:
0%
Esetleg ha titokban csinálnád nem hiszem h baj lenne belőle
2013. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Vegyi anyagokkal?

Attól nőni fog szerinted?

Tisztában vagy vele hogy mekkora adagot kell nekik beadni?

Mennyi vére van a póknak?

Tudsz te ilyeneket?

2013. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bele se kezdj ilyen dologba. Több okból se...

1. fogalmad sincs az endokrinológiáról, az élettanról. Kíváncsi lennék, honnan szereznél pl hormont, mert az nem úgy megy, hogy bemész a sarki patikába, és kérsz.

2. Másrészt nem is hatna. Ugyanis a humán (vagy emlős) növekedési hormon a hypothalamuson, és thalamuson keresztül fejti ki a hatását, a pókoknak nincs ilyen szervük.

Vegyi anyagokkal?? Huh? Mégis, mikkel?

3. Egyébként össze-vissza szúrkálni állatokat, képzettség és felszerelés nélkül kísérletezni rajtuk. Igen, állatkínzás.


De akármit is csinálnál velük, nem lesznek nagyobbak, úgyhogy el se kezd. Méretváltozás, ami tovább is öröklődik, csak genetikailag érhető el. Na ahhoz meg aztán végképp halvány lila gőzöd sincs.

2013. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem magától értetődik, hogy nem egy komoly kérdésről van itt szó. 3. és 4. válaszoló nagyon okos bizonyára, hogy látatlanban írogat olyan megjegyzést egy olyan személyről, akit nem ismernek. Mellesleg most végzem el a középiskolai tanulmányaimat, biológia- fizika fakultációval. Egyébiránt tudok egy s mást a genetikáról, és úgy nagyjából a biológiáról. Nem okoskodást kértem, hanem annak az elméleti vázlatát, hogy lehetne esetleg ilyet kivitelezni. Szerintem egy végzettség nélküli is eltudta volna mondani azokat amit it Ti is megfogalmaztatok.
2013. szept. 8. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Húha :) Már középiskolás vagy. Akkor bizonyára nagy szakértője vagy az endokrinológiának és a genetikának is.

Ha ennyire okos vagy, akkor nem egy olyan oldalon kérdeznéd meg ezeket a dolgokat, ahol az emberek 99,9999%-a nem fog tudni rá válaszolni. De nyilván fogalmad sincs ezekről a dolgokról (mert egy középiskolai végzettség kb semmit sem ér egy egyetemihez képest, úgyhogy nyugodtan mondhatjuk, hogy gyakorlatilag nincs neked ehhez meg a kellő tudásod, ugyanis a középiskolát az emberek többsége elvégzi, ez nem túl nagy teljesítmény).

Majd szólj, ha kutató lett belőled, majd akkor kísérletezgethetsz. Addig tilos neked is és másnak is állatokkal kísérleteznie. Maximum tenyésztheted őket.

De már megkaptad a válaszokat, egyetértek az eddigiekkel.

2013. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolkodtál már azon, hogy miért ekkora egy madárpók, s miért nem nagyobb? Úgy véled, hogy az evolúcó évmilliók óta csak rád várt, hogy végre megalkosd a drabálpókot?
2013. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!