Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartásban ridegtartás megéri?

Bértartásban ridegtartás megéri?

Figyelt kérdés

Havi 25 000 Ft-ért.

Kérdést kiegészítve: lehetséges emellett az hogy besegítek a lovardában a saját lovam körül, ezáltal csökken a tartás díja?

Ráadásul még csak csikóról van szó, nem lehet lovagolni.



2013. szept. 3. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, ennél olcsóbbra pedig már nem nagyon lehet kihozni szerintem. Meg kell kérdezni, de ha normális takarmányt vesznek, és esetleg a legelő/ villanypásztor/ akármi karbantartását is rendesen csinálják, azt épp hogy fedezi ez a 25 000.
2013. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tehát abban a 25 000/hó-ban minden benne van? (Ló tartásdíja, takarmány, stb.?)

Eddig csak ismerősnél tartottam a lovam, most is ismerősnél van bértartásban, de ha ez tényleg így van egy lovardában, akkor sokkal jobban kijövök belőle, hiszen a lovam most messze van, hetente egyszer látom néhány órára...

2013. szept. 3. 21:40
 3/11 A kérdező kommentje:

Pl. ha szétnézel a lovasok-hu bértartói között, rengeteg helyen havi 25-28ezer Ft a ridegtartás. Ha ebben tényleg minden benne van egy hónapra eléggé megérné nekem.

Egyébként köszönöm a válaszod!

2013. szept. 3. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:

azt kell megtudni, hogy a konkrét helyen pl. abrakot kapnak-e mert ridegtartásban elő fordul, hogy idős lovakat, illetve csikókat csapnak ki, amiknek megfelelő szálas mellett nincs szükségük abrakra, legfeljebb télen egy kis fűtés miatt.


de a 25.000-ben benne van, hogy karámban/legelőn van, jó esetben van beálló, bár az nem létszükséglet (3 lovat tartottam 5 évig beálló nélkül nagy területen és soha semmi bajuk nem volt), pálya használat, nyerges, felügyelet. emellett a körmölést/patkolást és az állatorvost magadnak kell intézned.

2013. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát,én itt Budapest vonzáskörzetében a legolcsóbb rideg amit láttam 35e volt,de inkább 40 körül szokott lenni...
2013. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vidéken, felénk olcsóbb. Itt van olyan lovarda is ahol 2000 Ft/ óra a lovaglás, és jól oktatnak, csak nem csillog a lovarda. :)
2013. szept. 3. 22:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ár a 25e/hó!

Én vecsésen 30ért tartom ridegben a lovam, szóval bp vonzáskörzetében is van "olcsó" bértartás:)

2013. szept. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na, az jó:)

Beszéltem a szülőkkel, de anyám azt mondta, neki drága az a 25ezer/hó...ha kiszámolná, ugyan annyiba kerül mint az ismerősnél, csak ott hol több, hol éppen kijön egy hónapra a takarmánya, amellett 10ezer a ló tartásdíja. Emellett az ismerős Nem rakja ki legelni a lovam, pedig akkor csökkenne a takarmány fogyása.

Én vettem a lovam, de a szülők segítenek addig ameddig saját állást nem találok, anyának is álma volt lovat tartani. Addig a nyáron dolgozott pénzemből veszek télre takarmányt.

2013. szept. 4. 08:04
 9/11 anonim ***** válasza:
csikóknak van ahol kedvezményes a tartás én is csak két éves korától fizettem teljes árat (30 eFT). akár még találhatsz is olyan lovardát ahol valamilyen munkával segítséggel csökkentheted a tartás árát. az árban benne kell legyen a takarmány és a felügyelet és az sem hátrány egy csikónak ha lovak között van nagy legelőn ahol játszhat és legelhet.
2013. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 25e/hó teljesen korrekt, hiszen a takarmányt ha megveszed, az kapásból rengeteg, e mellé meg még területet, ivóvizet is biztosítanak.

Azt meg kell kérdezni, hogy ledolgozhatsz-e ebből bármit is, de az biztos, hogy a rideg tartás a csikónak a lehető legjobb lehetőség, hiszen nagy területen annyit rohangál, amennyit akar, és sok ló között lehet, ahol megfelelően tud szocializálódni is, ráadásul ha szép, nagy és dús fű van, akkor a lehető legjobb neki, hiszen egész nap legelhet (amíg még van mit).

Nem tudom, pontosan hány hónapos, de ha nagyon fiatal még, akkor lehet, valamivel olcsóbb a tartás, hiszen sem pályahasználat, sem terephasználat nincs, és még nem is eszik annyit.

2013. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!