Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kullancs megmarad a ruhában?

Kullancs megmarad a ruhában?

Figyelt kérdés
Délután levetettem a futó pólómat, és reggel néztem meg, hogy kapaszkodik benne egy kullancs... azt hittem nem marad meg a ruhában ennyi ideig. Mit javasoltok, le kéne fújnom a ruháimat kullancs ellen valamivel? és ha igen akkor mivel?

2013. szept. 14. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvan sajnos a kullancs vér nélkül, vagyis táplálék nélkül évekig is elél.

Szerintem inkább mosd ki az összes ruhádat.

Ha ilyen kullancsos területen élsz, akkor érdemes lehet befújnod magad kullancsriasztó spray-vel, futás előtt.

2013. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most vettem spray-t. Sokat túrázunk, onnan van ez a sok kullancs. Ruhákat kimostam. Remélem ez a spray használ.
2013. szept. 14. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy időben nyerskaján éltem, és akkoriban egyetlen kullancsot sem szedtem össze. Bősz természetbu*zi vagyok, saját erdőmet is nap mint nap bejárom. Állítólag a nyerskoszt lúgosít, és azt nem szeretik a dögök.
2013. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!