Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tyúktetű invázió, SOS! (? )

Tyúktetű invázió, SOS! (? )

Figyelt kérdés

A tyúkól, meg valószínűleg a tyúkjaink is tyúktetvesek. Még a kutyának a lába is tele volt velük! Tegnap le lett perzselve, meg meszelve a tyúkól belseje, ma meg lefújtam az egészet, meg a tyúkólat is, de volt egy csomó tetű rajtam is , meg a hajamban. A kutyát tegnap megfürdettük hajtetű elleni samponnal (ez volt itthon), az úgy néz ki kivitte belőle. Az udvarban vannak még nyulak (ketrecekben), és 2 ló. Beléjük is belemehet? Ha igen, ott is szaporodik?? Lehet egyéb bajuk tőle azon kívül, hogy viszket nekik?

Hogyan tudnék ezektől a lényektől megszabadulni?? Nem ideiglenes megoldásra gondolok, hogy nem megy rá a tyúkra stb. Tud valaki olyan megoldást, amivel GYÖKERESTÜL el tudnám ezt intézni?? Anélkül, hogy itt-ott maradna egy-két kolónia. Ezt így nem bírjuk tovább! :S:(



2013. szept. 16. 21:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a neve annak, amivel lefújtuk, T-betűs, és az 50 ml-t kell 20 literben feloldani. Mikor kezdhet el hatni? Valaki még ötleteket? Nagyon fontos lenne!! :S
2013. szept. 16. 21:11
 2/7 anonim ***** válasza:
szórd be őket FA hamuval, nekem bevált..amúgy lehet tőle bajuk, akár el is pusztulhatnak tőle
2013. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 emir72 ***** válasza:

A tyúktetü nem szaporodik más állatokon (kutya, ló, stb.) - bár jobb híjján öket is szivogatja.

Nálunk a Piretrin (Extra vagy Mix) jött be. Minden Gazdaboltban kapható.

2013. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, sok tyúkunk, és egy kakasunk is meghalt tőle :(

De ezek szerint más állatban nem szaporodik, stb, ugye?

És a fahamus megoldás az ki is írtja őket?

2013. szept. 17. 16:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy úgy érted a többi állatnak lehet baja tőle?
2013. szept. 17. 16:30
 6/7 emir72 ***** válasza:

A fahamus megoldás csak szórványos fertőzéskor nyújthat (többé-kevésbé) kielégítő megoldást.


Ha már ennyire elszaporodtak (nem kellet volna hagyni!!!) csak a vegyszeres kezelés segít (porszórás ill. permetezés). Az állatokat, az ólakat, és a kifutókat is tetvetleníteni kell a visszafertőződés megakadályozásáért. 10-15 nap múlva célszerű megismételni az egészet (pár tetű mindig túléli).

Addig csináld, míg jó idő van. Télen sokkal macerásabb: az alacsonyabb hőfok miatt csökken a kemikáliák hatásfoka, és a tetvek anyagcseréje is lassúl, ez által nehezebben írthatóak!


Tavasszal nagyon figyeld az egész állományt, hogy az esetlegesen kiújuló fertőzést veszteségek nélkül átvészeld.

2013. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kovafold kell.


Okoeffekt.hu

2022. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!