Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók lehet? (csak...

Milyen pók lehet? (csak leírás van, kép nincs)

Figyelt kérdés

A kertbe láttam meg, amikor anyukám felemelt egy botot a földről.

Csak egy pillanatig láttam mert eltaposta én meg elfutottam :D Így sajnos nem tudtam alaposan szemügyre venni.

Sáros narancssárga színű volt...még soha nem láttam ilyen színű pókot. Nem rikító sárga, először azt hittem, hogy egy sárdarab vagy egy kő. Hatalmas, gömbölyű potroha volt, a fejtorát nem is vettem észre tőle. Talán volt rajta valami halvány minta, de nem ütött nagyon el az alap világos sárgás színtől.

Akkora volt mint egy megtermett keresztes pók, de a potroha sokkal gömbölyűbb és arányaiban nagyobb volt, meg a színe sokkal világosabb és sárgább. A lábai úgy emlékszem elég rövidek voltak.

Tudom, ez így nagyon kevés, de érdekel, légyszi, ha van valami tippetek, akkor írjátok le, esetleg linkelhetnétek képet, hátha az egyiken felismerem.

Köszönöm a segítségeteket!



2013. okt. 22. 22:05
 1/2 Anina01 válasza:

[link]


Esetleg ez?

2013. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, lehetséges, hogy ez volt az. És ez milyen fajta pók?
2013. nov. 4. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!