Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Acanthoscurria geniculata,...

Acanthoscurria geniculata, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ilyen pókot szeretnék, de nem igazán tudom, milyen. Mármint.. Békés, vagy inkább agresszív? Lehet kézbevenni, vagy csíp? Mekkorára nő? Kérlek, mindenfélét írjatok róla! :) Előre is köszönöm!


2013. dec. 11. 17:15
 1/8 anonim válasza:
0%
Ocsmány dög, (ez volt a személyes véleményem), amely kb férfi tenyérnyire nő meg, és igen... tud csípni is.
2013. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Agresszív kis jószág, mindenre ugrik, ami mozog :) Első póknak nem biztos, hogy jó választás. Kinézetre viszont nagyon szép.
2013. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban fogdosni akarod akkor nem jó választás, tényleg nagyon bolond.

De nekem (ha nem is első) ez volt a második pókom.

Én pontosan azért vettem már másodiknak mert agresszív, mozgékonyabb, jobban kellett vele vigyázni és mert nagyon tetszett és tetszik még mindig. Persze én nem akartam kivenni a helyéről és nem is volt vele soha semmi bajom.


Békésebbek a Brachypelmák, Grammostolák ezek tipikus kezdő pókok. De ezek sem szeretik ha fogdossák őket.


Akármelyik pókot veszed ha nem értesz hozzá akkor előbb-utóbb mindegyik megfog marni az is ami amúgy békésebbnek mondható, szóval ne akard kézbe venni ne azért vedd, hogy menő legyél mert megmersz fogni egy nagy pókot.

Tartsd a szépségükért vagy mert különlegesek, nem tudom miért jó ez, én még soha nem éreztem késztetést arra hogy csak úgy játszadozzak velük, neki se jó és különösebben nekem se, akkor minek stresszeljem őket.

2013. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként nem szeretném fogdosni, tisztában vagyok vele, hogy nem szeretik, és jobb nekik a nyugalom! :)
2013. dec. 12. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eldöntötted, hogy őt szeretnéd, akkor hajrá, sok sikert kívánok a póktartáshoz!

Az agressziója ellenére vannak olyan tulajdonságai, amik miatt jó, ha vele kezded.

Jól eszik. Amit belapátolsz neki, azt betúrja.

Nem kényes. Nem árt meg neki egy kis hő vagy páratartalom ingadozás, ami más pókokat már megvisel.

Gyorsan nő, és nagyra.

Nincs egész nap a bujkálóban, előjön, mászkál, szóval nem egy "unalmas" pók. (kezdőként elveheti az ember kedvét, ha hetente egyszer látja a pókját 1 percre)

És továbbra is szép :)

Amivel vigyázz, hogy csak csipesszel nyúlj be hozzá, azzal se a közelében matass, mert ha beindul, 2 mp alatt rajtad lesz :) De majd kiismered a természetét úgyis idővel.

2013. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. dec. 13. 16:59
 7/8 A kérdező kommentje:
És még megkrdezhetem, hogy mennyi időközönként eszik?
2013. dec. 14. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Vigyázz, ki ne menjen a dobozból, nagyon fürgék; és kicsit hiperaktívak, én is csak pálcákkal nyúlok be hozzá!!!!(A B.smithi-mhez és az A. minatrix-emhez benyúlok kézzel, sokkal békésebbek!) Nagyon gyönyörű színes, tarka kis dög!<3<3 Tényleg nem tapizásra tartom én se; ha meg a takarítás idején ki kell vennem a helyéről, akkor egy dobozt ráteszek óvatosan; és utána, ha felkapaszkodott az oldalára, akkor kiveszem, és átteszem egy nagyobb befőttesüvegbe! Etetni elég 1 héten 1x-2x is, de én mindegyiket minden nap szoktam, és nem ártott még egyiknek se! Régebben volt egy Harpactira guttata-m is(kicsit agresszív néha, de nagyon szép), meg egy Brachypelma aurata-m is(békés fajta, elég nagy, de viszont gyönyörű)!
2017. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!