Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy tudnám meggyőzni anyámat,...

Hogy tudnám meggyőzni anyámat, hogy megengedje, hogy tartsak egy madárpókot?

Figyelt kérdés
kb. már 1 hónapja próbálom de nem sikerül, mert veszélyesnek tarja a mérge és szőre miatt.(g.rosea vagy b.smiti)

2014. jan. 4. 18:29
 1/8 anonim válasza:
Ha nem szereti a pókokat, akkor sehogy... :D
2014. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
A madárpóknak nincs mérge ő a szőrével védekezik az irritálja a bőrünket.Szerintem ne ellenkezz anyukáddal,mert ha a madárpók vedlik az nem a legkellemesebb dolog.Ha annyira állatot akarsz kérj valami ártalmatlanabb állatot.Mondjuk hörcsög vagy tengerimalacot.
2014. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%
Érthető ha valaki nem szereti a pókokat, a harapásuk tényleg fáj a szőrük meg tényleg allergén. Nem életveszélyes egyik sem, de azért mindkettő kellemetlen tud lenni. A harapást el lehet kerülni, de a szőrlerúgás várható, ha tapasztalatlanul nyúlsz hozzá, és mindenki tapasztalatlanul kezdi. Esetleg más ízeltlábúban nem tudtok kiegyezni? Botsáska, óriás csótány, ezerlábú, ostorlábú vagy valami ilyesmi nem vonz? Ezek 100% veszélytelen állatok.
2014. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Anyukád eldöntötte, hogy nincs pók, vagy pedig meghallgat érveket is? Az utóbbi esetben elmondhatod, hogy a pókok közül csak a talajlakók rugdossák a szőrt magukról, a fán lakók nem. Pl. egy Avicularia faj (mondjuk egy Versicolor) ideális lenne, mert nyugodt, nem agresszív, és ha valami ordas nagy hiba következtében mégis megmarna, akkor se rosszabb egy méhcsípésnél. (ha nem vagy sík hülye, akkor nem fog megmarni) Nem mellesleg gyönyörűen néznek ki, azoknak is tetszhet, akik nem szeretik a pókokat.
2014. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdésekre nem nagyon lehet válaszolni mert nemtudjuk, hogy hány éves és mennyire felelősségteljes vagy.

Most vegyük úgy hogy elég idős és érett vagy felelős állattartáshoz.


Először is ne add fel, mármint nem a győzködést, hanem a tanulást a pókokról.

Én majdnem 1 évig csak olvasgattam mire beszereztem az első pókomat. Ha már viszonylag sokat tudsz a madárpókokról, akkor könnyebben tudsz másokat is meggyőzni arról hogy nem feltétlen akarnak világuralomra törni és megmarni mindenkit.


Amelyik rugdossa a szőrét az általában kevésbé agresszív és gyengébb a mérge.

A Brachypelmáknak és Grammostoláknak a mérge elég gyenge és nem is valószínű hogy feltudod annyira idegesíteni, hogy megmarjon, az lehet hogy talán egyszer rugdossa majd a szőrét de ahhoz is elég sokat kell zaklatni. Ha mégis megteszi nem lesz semmi bajod a szőrtől, csak kellemetlen.


Ha nem akarsz velük "kézbevevőset" játszani és csak 1 pókot szeretnél, amit rendesen gondozol,(és Br. vagy Gr.) akkor szerintem nem fogod megtapasztalni még az irritáló szőröket sem.


Valóban, ha fél minden póktól akkor nagyon nehéz lesz, de ha semlegesen viszonyul hozzájuk általában, akkor meglesz.


Ha nagyon nem megy akkor tényleg jó kompromisszum lehet más ízeltlábú, a botsáskák különösen jó fejek. Addig is gyakorold a terráriumi állattartást.


Én egy teljesen kezdőnek nem ajánlanék fánlakót, több okból sem.


Nócikára most nem térnék ki. :)

2014. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
17/f
2014. jan. 5. 14:22
 7/8 martin440 válasza:
0%
Nincs mérgük csak a szőrével és ürülék fröccsel tud védekezni.
2014. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ez már nekem fáj... Mégis ki mondta azt a baromságot, hogy nincs mérgük??? felejtsétek már el, meg azt is, hogy "ki lehet szedni" a méregfogukat! (csoda hogy ezt még nem írta ide senki)...

Először is a pókok méreggel ölnek! ettől elfolyósodik az áldozatuk, és ezt a folyékony cuccot szívja ki a pók..

Másodszor pedig csak az újvilági (amerikai) fajok rendelkeznek irritáló szőrrel, lehet az talaj vagy fánlakó. Ezt veszély esetén szokták lerugdosni az utótestről. komoly gondotbnem okoz, csak viszket, persze vannak akik érzékenyebbek rá. Az óvilági (Afrika, Ázsia) fajok nem rendelkeznek irritáló szőrökkel, de ezek általában deffenzívebb, erősebb mérgű fajok! (csak mellesleg jegyzem meg, hogy jó pár éve tartok pókokat, szóval el lehet dönteni, hogy ki ír alaptalan baromságokat..)


Na hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem olvasgass róluk sokat, és a tanult infókat oszd meg a szüleiddel is, hátha elkezdi őket is érdekelni a téma :) viszont semmiképp ne csempéssz haza pókot, mert valszeg nem lenne vidám sorsa... ja és mindenképp kispókkal (4-5 vedléses) kéne kezdeni, így te is ki tudod ismerni, és a szüleid is jobban meg tudják szokni. ha nem engedik, akkor meg maradnak az ártalmatlan ízeltlábúak, amikkel be tudod bizonyítani nekik, hogy felelősségteljes állattartó vagy, és elboldogulnál a pókokkal is :)

2014. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!