Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan győzhetném le a pókoktó...

Hogyan győzhetném le a pókoktól való félelmemet?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, de a pókoktól való rettegésem beteges, ebben biztos vagyok. Legyen akármilyen kicsi, ha meglátok egyet a közelemben, hisztirohamot kapok, akár sírva is fakadok, úgy érzem, rajtam mászkálnak, lever a víz, undorodok mindentől amihez hozzáért a pók. Ha lecsapok egyet a szobámban (nagy küzdelmek és hosszas rágörcsölés után), és tudom hogy már nem él, akkor sem merek a szobában maradni, nem merem felvenni a ruháimat stb.

Szeretnék megszabadulni ettől a hülye fóbiától, próbáltam képek nézegetésével, olvastam sokat a madárpókokról, még egy pókkiállításra is elmentem nagy nehezen, hogy megpróbáljam leküzdeni a félelmemet, de nem használtak, maradt a beteges viszolygás.



2014. febr. 3. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Ezekkel a módszerekkel nem leszel úrrá a fóbiádon, mert ez egy létező és orvosilag leírt fóbia. Neve is van, arachnofóbia. Ezen a néven tenger irodalmat találsz róla. Sok "hasznos" praktikát is írnak, amivel kezelhető. Megpróbálhatod, de mert az emberi psziché mélyére kódolt viselkedés (ami egyeseknél túlfokozott) szakember segítsége nélkül kevés a remény a leküzdésére.
2014. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom a sok hülye miért pont a pókokat bántja mikor pl. a szúnyogok és a legyek sokkal több kellemetlenséget okoznak az embernek.
2014. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösz a lehülyézést. Nyilván akinek klausztrofóbiája van vagy tériszonya stb., az is azért mert az illető hülye. Értelmes válasz volt.

Első válaszolónak köszönöm szépen!

2014. febr. 6. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakember segítsége kellene neked.

Én is pókfóbiás vagyok de madárpók tartó is egyben.A kisebbektől nem félek,a kaszásoktól való félelmem és a hálótól való félelmem mégsem múlt el.Én szakemberhez fordulnék,ha ilyen nagy mértékű a a fóbiád.

2014. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!