Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rettegek kivinni gyermekeimet...

Rettegek kivinni gyermekeimet a játszótérre, hogyan győzhetném le félelmemet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben több ismerős gyermekkel is történt ott baleset, leestek valahonnan, volt akinek komolyabb baja is lett.Legutoljára az én lányom is majdnem leesett a csúszda tetejéről, és akkor annyira megijedtem, hogy még nem sikerült tultenni rajta magamat.

Van egy 3 éves kislányom, aki rendkívül mozgékony,sokat is esik, mert figyelmetlen.Na és a kisebbik gyerkőc 15 hónapos, neki pedig folyamatosan a nyomában kell lennem,mert ő is mászik fel mindenhova, nem ül meg egy pillanatig sem mondjuk a homokozóban, és miatta a nagyobbikra nem tudok kellő képpen odafigyelni.

Mindig kérik a játszóterezést, máshova kivinni nem is nagyon lehet őket, mert belvárosban lakunk forgalmas helyen, nem kertes házban, nincs udvar.Mit tanácsoltok?


2013. máj. 9. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyerek a saját kárán tanúl!!!

Nem lehetsz mindig a nyomàban!

Az oviban se fogjàk figyelni mit csinál az udvaron!!!

Had játszon, ha valami veszélyes, akkor rászólsz'

2013. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, én egy 16 hónapossal se szeretek kijárni, de miatta szinte minden nap muszáj. Pár hete egy pillanatra nem figyeltem oda, addig odaszaladt a lengő hintához, ami jól megzúzta az állát.

Esetleg annyit tudsz tenni, hogy olyan játszótérre mentek, ahol több hinta is van egymás mellett. Mindkettőt beleteszed a hintába, ott hátha elvannak egy ideig. Vagy esetleg barátnővel, ismerőssel együtt mentek ki, és ketten tudtok egy-egy gyerekre figyelni.

Mindenképpen próbáljatok rendszeresen kimenni, mert ha csak nagyon ritkán juttok el, akkor tutira eszüket vesztve rohangásznak majd a játékokon. Talán ha látják azt, hogy többször mentek, akkor jobban hozzászoknak, és nem az újdonság varázsával fog rájuk hatni.

2013. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Apával, mamával, tesóddal, barátnőddel együtt esetleg?

Az első válaszolónak gondolom nincs gyereke, mert egy szülő nem így gondolkodik. Pl ha egy 3 éves betöri a fejét, akkor nem azt mondja, hogy na, úgykellett, legközelebb jobban vigyázol!

2013. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!