Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Légyölő Pókszázlábú csípése?

Légyölő Pókszázlábú csípése?

Figyelt kérdés
Ugye mint azt sokmindenki tudja létezik egy bizonyos Légyölő pókszázlábú nevezetű borzalmas kis bogarantyú. Elképesztően betudok fosni a látványától a múltkor konkrétan megtámadott és kiüldözött a saját szobámból.Végigkérdeztem az ismerőseimet és arra jutottam, hogy MO É-K-i részén pontosabban Hevesmegyében elterjedtebb.Én is Hevesmegyében élek és nyaranta egész kolóniák költöznek be a házba. Valóban elterjedtebb errefelé vagy csak haluzok? Nem mellesleg ha megcsíp egy ilyen kis nagyonhülye az mennyire fáj? Darázscsípéstől durvább? Bedagad vagy mibajom lesz tőle? azt is olvastam, hogy mérge is van a szomszédunknak... ebbe egyértelmű nem halok bele, de a mérge okoz bármi kárt az emberben? Huh... jó hosszú kérdés.

2014. febr. 18. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Takarítás, szellőztetés, páramegszüntetés. Ettől kiköltöznek. Emberre nem támad, így csak valami finom lehetett a közeledben, hogy feléd ment. Másképp irtani nem szokás (kivétel, ha épp invázióznak, de ez ritka, meg legutóbb egyről hallottam Szentendrén öt éve), mert alapvetően a barátunk, eszi a csigát, legyet, pókot. (Elkapja a kis mocskokat, hehehe.)

Mérge van, fájdalmas, éget, viszket, nagyon sokáig érzed. Azt hiszem, csak bőrpír, nem dagad be. De tényleg ritkán támad emberre.


Ha nyaranta sokan vannak, akkor nincs más, mint előre, tisztába kell rakni a házat. Nedves, párás helyeket kedvelik, meg ahol jó sok ennivalót találnak. Valószínűleg túl sok nálatok a rovar (hangyainvázió nem szokott lenni?).

(Én is szívrohamot kapok, ha egy elszalad a lábam mellett, de nem bánt, tényleg. Csak megijeszt.)

2014. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hangya invázió nem igazán van végülis társas házban élek az 1. emeleten. Mondjuk elég szép, nagy udvar van itt közvetlen a túloldalt egy forgalmas út.Lehet az udvarról jönnek be? Na m1 meglátok megint egyet én kivégzem az hótbiztos ^^ hehe
2014. febr. 18. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Én annyira utálom őket, inkább egy két pók amik jó fejek tudnak lenni. De ezek undorítóak.
2014. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
"Borzalmas kis bogarantyú" :)
2015. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nem halsz bele, iszonyatosan fáj és nehezen gyúgyul

engem egyszer megcsípett, és nem is egy helyen, hanem 4 nagyobb foltban

nagyon nem dagad be, inkább csak mint egy általános csípés, viszon sokkal fájdalmasabb

a jég és a hűsítő krém nem jó rá, mert még jobban fáj a hidegtől


egyébként én Veszprém megyei vagyok, és amikor kijön a jóidő, heti rendszerességgel találkozok velük, pedig rendszeresen takarítok


írtani nem nagyon lehet, de csak akkor jön be, ha van mit ennie, szóval ha a többi bogarat ki tudod írtani, akkor nagy valószínűséggel tőlük is megszabadulhatsz


van mérge a szomszédodnak?

mármint a százlábú a szomszédod, akinek van mérge, és a szomszéd szobában gonoszkodik, vagy van egy szomszédod, aki egy ember és van otthon mérge amivel ki lehet írtani a százlábúkat?


azt is hallottam, hogy ha citromfád van otthon, arra is bemennek

2016. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pandamanci válasza:
Én is úgy tudom, h nem támad emberre még is most két hatalmas csípés keletkezett a fenekemen. Két kis mocsok lakik nálunk, első találkozás után a nappaliban töltöttem az éjszakát, aztán megszoktam őket a szobámban, legalább kinyiffantották a legyeket. De ma a WC-ben volt az egyik, leültem pisilni, majd felhúztam a bugyim, cicanacim és a konyhában tettem,vettem. Erre fura érzés a fenekemnél odanyúlok é akkor már tudtam, h az a szörny mászott be véletlenül, akaratlanul letörtem a lábait ahogy odnyúltam, az meg megcsípkedett. Mindenki rosszul járt. Eléggé fáj, majd még írok róla, h mennyire...
2019. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!