Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótány van a szobámban, de...

Csótány van a szobámban, de anyám azt mondja én szarjam le. Hogy lehetne őket eltüntetni?

Figyelt kérdés

Tegnap este íróasztalomon elszaladt egy. Majd fürdés után jövök be majdnem ráléptem egyre azt el is kaptam este. (Ételhordót fejjel lefele ráborítottam és reggelig súlyt raktam rá mert semmi kedvem nem volt éjfélkor bajlódni vele, majd reggel kiviszem gondoltam. Aztán késöbb ágyalá mászott be egy azt nem tudtam elkapni, de a legszebb h most reggel már nem volt az ételhordóban a "kis aranyos"


Igaz az, hogy nem szabad eltaposni mert a cipőnkre ráragadhatnak a petéi és ahogy azzal járkálunk a házban azok szétszóródnak és elszaporodhatnak? Szóval kikelhetnek? Anyám szerint nem, de egyik haverom szerint igen. Anyám igazából le is szarja h mi van a szobámban, de engem igen is érdekel. Konyha melletti szobában alszok és régen a konyhában volt egy "csótány család" de azok ki lettek irtva mikor padló kilett csempézve. Sokáig nem is láttam a szobámban meg most elöször.. Elszeretném tüntetni őket, de szekrény háta mögé be se érnék, meg ilyen csótány irtókat biztos nem hívhatok..


Lényeg, hogy ha látok egyet mit csináljak vele? Vigyem ki és fújjam le? Vagy tapossam? Bent szőnyeg van szóval bent nem taposom biztosan. Hogy gátolhatnám meg, hogy elszaporodjanak még jobban?


Nagyon fontos lenne! Köszönöm a válaszokat



#csótány #csótányirtás #csótányelszaporodása
2014. máj. 13. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Ha a szobában van, akkor a vizes helyiségekben is van, de csak este, lámpaoltás után jönnek elő, sajnos semmilyen házi praktikával nem tudod őket kiírtani, elfújhatsz több ezer Ft-ot írtóra, ez tapasztalat. Nálunk is volt egyszer a házban, csak a gélezés segített, amikor minden lakásban megcsinálták a szakemberek.
2014. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Lehet kapni ragadós csótánycsapdát, nálunk bevált.
2014. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
46%
K-Othrine-t próbáld ki. Általában használ, és olcsó is.
2014. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 fishbone62 ***** válasza:
25%
1kanna benzint locsolj ki a házban majd gyufát neki :)
2014. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előbb "fújd le" ,vagy tüntesd el anyukádat , mert ilyen hozzáállással akár hozzá se kezdj! Törheted te magad, hogy tisztaság , rend legyen, élősködők nélkül , ha a "többiek" magasról tesznek arra például, , hogy takarítsanak , vagy ügyeljenek , hogy ne hagyjanak elől, ne szórjanak el kajamaradékot... akkor tehetetlen vagy olyan életképes bogarak ellen , mint a csótány. 10 emeletes betonban lakom , egy lépcsőházban 62 lakás és elég egyetlen szomszéd a negyediken...hogy a hetedik emeleten lakó ne tudja eladni a lakását , mert hírét vette , hogy éjjel akár kihelyezett biológiaórát lehet is tartani a lépcsőházban...

Itt ( és általában az ilyen betonházakban ) egyébként "GÉLEZÉSSEL" írtanak csótányt. Ha jól értettem vmi olyan módon működik ez a 6-7 vízcseppnyi gél, hogy ha a csótány eszik abból , nem döglik bele, hanem ,mikor visszamegy a többi csótány közé , ez a bevitt szer olyan "idegességet" idéz elő a többiek között , hogy abba pusztulnak bele. Ezért a friss gélezés idején ki is szokták írni , hogy ha élő csótányt látunk, EL NE TAPOSSUK , mert épp az a cél , hogy visszamenjen az övéihez.

Ettől függetlenül sem szabad eltaposni , mert valóban tovább viheted cipőn a kikelni képes utódokat. Ezt a dinoszauruszok óta létező, szinte mindent túlélő bogarat "lefújással" "taposással" és hasonló trükkökkel lehetetlen kitessékelni. Az életfeltételeit kéne megszüntetni...amire--a fentiekből gondolom--nincs -és nem lesz lehetőséged . Csótánycsapdával , mérgekkel pedig vigyázz , mert lehet, hogy a csótány körberöhög téged , de haszonállat , kutya , macska...stb .... rossz esetben belepusztulhat . Keress rá a neten , hogyan működik a csótány és talán még több fórumot találsz ,ahol valóban hasznos tippet találsz! De semmi ráolvasással nem boldogulhatsz olyan ellenfél ellen , ami akár egy hónapig is bírja kaja nélkül , és ha mást nem talál , megél bármin! Akár elektromos drótok műanyag bevonatán is ...de kannibalizmus is van náluk.


Szerintem mindenképpen kérd ki , hallgasd meg szakember véleményét és mielőbb ! Sok szerencsét...

2014. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!