Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ellepték a gyerek szobájat a...

Ellepték a gyerek szobájat a bolhák, segíts, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Most volt felújítva, kifestve, padlószônyeg kitisztítása, radiátor festés és lomtalanítás. Persze utána nagy akarítás a szobába. Egy hónapig nem is volt baj de utana láttam hogy a lába tele van csípéssel. Utana naponta hozta oda a kis bogárkát amit talált a függönyön, ágyba, asztaliszékén, ruháján, hasán, és egyszer este felébred hogy valami mászkál a karján is. Nem tudom hogy kerülhetett be a lakásba fôleg az emeletre csak az ô szobajaba. Csak egy kutya van a kertbe de ennyit tôle se tudott ôsszeszedni. Mi a legjobb megoldás a kiírtására? Már ágynemû csere is megvolt, takarítás...

2014. jún. 8. 20:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A kep eleg megteveszto mert mar ugy van szetnyomva hogy mas alakot oltott. Kuldok egy masik kepet inkabb, most ma van tobb modellem is. [link]
2014. jún. 8. 22:46
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem bolha az tuti. Így még nem szétnyomva látom. A bolhának nincsen kemény kitines fedőrétege. Elkapni nagyon nehéz mert ugrál, és rettentően pici alig látni. Szóval nem bolha. Keress fel egy rovarirtó szakembert, aki megfelelő méreggel elpusztítja őket, bár lehet többszöri lepermetezés kell majd
2014. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyságra mekkora. A 2. képen ami van az engem arra a fekete bogárra emlékeztet ami ilyen tájban ellepett minket is a melóhelyen. (szintén teljes felújítás után) Hasonlóan néztek ki és kb. 1-2 centisek voltak, tehát viszonylag nagyok. Senki nem tudta honnan jönnek de reggelre tele volt velük a padló és mindegyik döglődött. Azután pár hét után maguktól eltűntek.

Amúgy ha bolha arra sokféle hatékony irtószer van háztartási boltba vagy állatkereskedésben biztosan ajánlanak valamit. Egy évben nálunk is elszaporodott a kutyaól környékén, de olyan szinten hogyha odamentem fekete lett a lábam. Ezután apám lepermetezett valamivel és mind eltűnt.

2014. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A képeiden egy közönséges gabonazsizsik látható, eléggé el tudnak szaporodni ha nem találsz rá a táplálékforrásukra, ami egyben a fészkelőhelyük is, a szaloncukortól kezdve a száraztésztáig mindent megesznek. Ezek amúgy nem csípnek.
2014. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt pontosabban is beazonosíthatod, hogy melyik fajról van szó: [link]
2014. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!