Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kert: gyerek vs kutya Hogyan...

Kert: gyerek vs kutya Hogyan döntenétek? Mi lehet a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Falun, kertes házban élünk a férjemmel és közös, 3 éves kisfiunkkal.

Hosszúkás a telek, az utca felől beállunk 2 autóval, utána következik a ház (éppen megkerülhető, talán a ház és a tujás kerítés között 3-3m van), majd a telek 2/5 része hátul a kert. Délután ha hazaérünk, már nem megyünk ki, csak a házban vagyunk, ezen szeretnék változtatni.

Van egy bohókás, örök vidám vizsla-golden keverék kutyusunk, aki a kertet csak üríteni és ásni használja.

Az ürüléket mindennap összeszedjük, fűnyírás előtt az ásott lukakat betemetjük. Míg nem volt gyerek, ez nem zavart minket, így szeretjük őt.

Nekem már lenne igényem, hogy a kertet a gyerekkel használjuk, labdázzunk, hemperegjünk a fűben, építsünk mini játszót, de nincs gusztusom abba a fűbe ugrálni, hemperegni, amit egész nap a kutyusunk használ ürítésre.

Felvetettem a férjemnek, hogy zárjuk el a kertet a kutyus elől, amíg nem vagyunk otthon, így a házunkat meg tudja kerülni és a ház előtt marad neki kb 50nm zöld terület napközben, ha pedig otthon vagyunk és kimegyünk a kertbe, beengedjük a kutyusunkat is, hogy együtt legyünk. Megjegyzem, télen mindig bent van velünk a mi házunkban, ha otthon vagyunk, bent is alszik, mert szeretjük hallgatni a szuszogását :)

Annyira elszomorít, hogy kertesházban élünk, de a kert csak kutyaürítésre szolgál.

Kivinni nem tudjuk az utcára, mert nincs közvilágítás + annyira macskáktól bolha szennyezett a környék, hogy pár nap alatt megfertőződik és utána hetente jár az állatorvos barátunk hozzánk. Csak hétvégén visszük az erdőbe ki a kutyust (ha nincs eső és sár), akkor 3-4 órás túrát teszünk és boldogan tér haza, nyelvét lógatva szundizni.

Azért írtam ide ki a kérdést, mert a gyerekek témában biztosan sok megrögzött anyuka csak a gyerek érdekeit nézné, de nekünk fontos a kutyusunk is és azt szeretném, ha mindenki boldog lenne.

A férjem hallani sem akar arról, hogy a kutyusunk ki legyen tiltva a kertből, maximum hajlandó a fele kertet elzárni előle, ahová továbbra is üríthet. Hatalmas vitáink vannak ebből.



2013. ápr. 12. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha jol ertettem nem szoktatok setaltatni a kutyatokat? Golden vizsla keverek kutyatok van... Szegenynek nagyon jot tenne a seta. Na szoval egy ilyen kutyatol elzarni a kertet??? Aki nincs setaltatva???????? A bolhak ellen szerintem tudnatok vedekezni, allatpatikaban tudtom venni bolha es kullancs elleni spot-ont amit havonta kell a kutyusra csepegtetni.
2013. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Össze-vissza ürít? A mi kutyáink csak a telek szélére. Van olyan része a kertnek, ahová egyáltalán nem ürítenek. Egyébként tényleg a kettéosztás a megoldás.
2013. ápr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

tényleg a fele kert miért nem jó nektek? már ugy értem hogy 3 éves kisfival kint játszani nem kell akkora hely hozzá mert még nem kar focizni stb..


ugyan nem tudom mekkora a kert


azt is megtudnátok csinálni, hogyha több időt foglalkoznátok a kutyussal, hogy ránevelni hogy a kert egy bizonyos területére piszkitson csak, bár nem két nap mire megtanulja.


hogyha viszont az 50nm-es részre akarjátok "véglegesen" zárni akkor napi egy nagy sétára el kell majd vinni.


bolhákat a saját kertetekben is össze tud szedni, de vannak nagyon jó bolhairtó nyakkörvek amik elpusztítják a bolhákat.

2013. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Kerttisztává kell nevelni (az mindenapos 2-3 sétával jár), bolhák ellen meg lehet védekezni lassan kimillió módon.


Azért elég gáz, h egy inye tempareamentumú kutya a kertben él, és heti egyszer megy csak ki. Ne csodálkozz, h olyan a kert, amilyen.

2013. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jót tenne neki a séta (mikor babát vártunk, rengeteget mentünk az erdőbe és mindketten imádtuk), de reggel is és este is 1,5 órát autózunk, így nem marad rá idő. Télen még sötét van és este már sötét van, mikor indulunk vagy hazaérünk, nyáron pedig délután próbáltuk kivinni, de az állatorvosunk mondta, hogy inkább ne, mert rettenetes szennyezett a környezet a bolháktól.


Mikor kivittük, 2-3 nap múlva rohamszerűen vakarózott, pedig a nakában van Killtec nyakörv és mellette a doki is szokta a nyakába csepegtetni a bolhaírtót. Mikor megbetegszik a bolháktól, még injekciót is kap.

Kb 1 hetet próbáltuk kivinni, de utána 2 hét gyógyulás jött. Újra próbáltuk kivinni, kicsit más területre, de megint beteg lett. 3 alkalom után mondta a doki, hogy inkább ne vigyük ki, mert nem lehet ennyi oltást és bolhaírtót adni a kutyusnak.

A szomszédunk kutyája bejár hozzánk (kerítés alatt jön) és csomókban kihullott a szőre + szétvakarta a bolhák miatt a bőrét, ezektől még megvédi a killtec a mi kutyusunkat.

4 éve vettük a házat, és mikor kivittem sétálni terhesen a kutyusunkat, mindenki hülyének nézett, mert ez falu (szomszédba tehén, disznó, tyúk, öregek a padon ülnek...).

Azt beszélték rólunk, hogy pesti bolondok vagyunk, mert nem műveljük a kertet és a kutyával sétálunk fel és alá :)

2013. ápr. 12. 11:30
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Tudtommal, ha az ürüléket csak a kert egyik sarkába teszitek, a kutya megszokja, hogy ott a helye ha dolga van. Ezt az egyik szomszédomtól hallottam, azt már nem tudom hogy neki bevállt-e, de egy próbát megér. Ha elviszitek sétálni, nem piszkít otthon. Legalább is a mi kertünk nincs tele "aknákkal" minden este megsétáltatjuk
2013. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
A játszótéren, a bölcsiben, oviban sokkal cifrább dolgok vannak a füvön, a földön vagy a homokozóban.
2013. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem. A környezet szennyezett a bolháktól, de a kert nem? Csak az utca?

Séta pedig kell egy ilyen temperamentumú kutyusnak.

Az állatorvost sem értem. Nagyon profi szerek vannak manapság, kismillió fajta, csepp, nyakörv, bármi.

Az elválasztás szerintem csak akkor működne, ha a sétát megoldanátok.

2013. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromira nem a bolhák miatt van. Kéne csináltatni egy mindenre kiterjedő allergiavizsgálatot.
2013. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az allergia vizsgálat jó ötlet (bár a dokinknak is eszébe juthatott volna, de majd megkérem őt).

Kipróbáljuk, hogy az este összeszedett ürüléket leteszük egy sarokba és remélem, átszokik oda. Az ásással nincs igazán gondunk, mert az betemetjük, na meg nem lehet megtiltani mindent, mi szeretjük, hogy bohókás és vadászik a vakondokra. Azt pedig imádom, mikor hatalmas mosollyal jön megmutatni, hogy milyen saras a pofija.


A környezet úgy szennyezett a macskák bolhájával, hogy az elhagyatott házak udvarán macskák laknak, sok köztük a beteg (idős nékik szokták etetni őket). Ezeknek a házaknak vagy nincs kerítésük, vagy hibás és be tud menni a kutyus rajta, így párszor beszaladt a séta közben.

Hozzánk nem jönnek be a macskák a kertbe, otthon semmi baja a kutyusunknak és az erdőben sem (pedig kullancs is van bőven a Pilisben), ezért tuti a kertünk nem szennyezett. Sőt, pár utcával lentebb sem szennyezett, mert a doki szerint ez csak a mi utcánk környékén gond és csak itt hívják renszeresen emiatt.


Ment a zöld kéz.

2013. ápr. 12. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!