Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg megoldás lehet egy...

Tényleg megoldás lehet egy gyerek depresszióra?

Figyelt kérdés
A párom az kéri,hogy "csináljunk" babát. Sajnos elég gyakran van mélyponton és már többször kérte ,hogy kezdjünk neki mert az értelmet adna az életének :( Valóban változna a helyzet? Én előbb orvos segítségét kérném illetve próbálom meggyőzni őt is.
2014. márc. 9. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szülés utáni depresszió is létezik. Lehet, hogy utána még rosszabbul lennél. Előbb kezeltesd magad.
2014. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj nem én vagyok depressziós.A párom az sajnos és én szülnék.
2014. márc. 9. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Szigorúan pszichiáter vizsgálata uzán!

Ne nekem higyjetek, majd a szakember megmondja.

Ismerek olyan amúgy boldog párt, akiktől a gyámügy el is vette a gyereket, majd örökbeadták. Az anyuka képtelen volt ellátni a babát, végül saját magát sem.

2014. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A férfi esete kisebb probléma, de a depresszió mértékétől, súlyosságától esetében is függ.


Ugyebár a depresszió nemcsak élethelyzet, biokémiai okai is vannak, amire nem hat egy baba.

2014. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném. Eleinte még biztos kilendítené a gyerek a letargiájából, mert újdonság, és öröm, lehet vele foglalkozni stb., de aztán visszaesne. Kezeltesse magát, és ha már jobban van, jöhet a gyerek is.
2014. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja, aztán tök jó lesz a gyereknek, ha az anyja antidepresszánsként is szánta, de mégse hat



ha tényleg depresszió van, akkor arra nem, de ha csak lehangolt állapot akkor arra lehet, hogy igen, mert motiválhat


tök rossz depressziós szülő gyerekének lenni

2014. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!