Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van olyan pók ami nem csíp?

Van olyan pók ami nem csíp?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 22:59
 1/7 Zowie ***** válasza:
100%
Mindegyik pók csíphet de vannak olyan fajták, amik békésebbek és nyugodtan kézbe lehet venni őket. Ilyen pl: brachypelma albopilosum (göndőrszőrű tarantula). Nekem is az van jó párszor volt már kézbe de még sosem csípett.
2014. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%

Semmilyen pók nem képes arra, hogy csípjen, ugyanis ahhoz szükség van legalább egy hüvelykujjra meg egy mutatóujjra, az meg nekik nincs. Szóval emiatt kár aggódnod.


Ezért az előttem író kedves válaszolóhoz lenne egy tiszteletteljes kérésem, mégpedig az, hogy legalább mi, póktartók nevezzük helyesen a dolgokat, ha már az átlag, Hollywoodból tájékozódó arachnofóbiás polgártársak nem képesek erre.


Tehát a szóban forgó jelenség nem csípés, hanem marás. És hogy a kérdésre is válaszoljak (ami nyilván erre vonatkozott), minden pók tud marni, másképp nem lenne képes táplálékot magához venni.

2014. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zowie ***** válasza:
80%
Ne lovagoljunk már azon, hogy csíp vagy mar:D Nagyon sok helyen csípésnek mondják, még orvosi berkekben is
2014. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak megy a zöld pacsi! Köszönöm a válaszod!
2014. júl. 24. 15:46
 5/7 Zowie ***** válasza:
nincs mit. Sok sikert a pókozáshoz ha lesz:)
2014. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Csak a jó szándék vezérelt, de akkor legyen csípés, nekem mindegy. Mellesleg orvosi berkekben se mindenki hozzáértő.


Sok sikert!

2014. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm..
2014. júl. 28. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!