Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 5 perce voltam kint a...

Egy 5 perce voltam kint a kertben és láttam egy kigyó kinézetű állatot, tudomásom szerint sikló, de megpiszkáltam egy bottal és sziszegett. A sikó egyépként csíp vagy harap? Milyen állat lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A sikló teljesen ártalmatlan állat. Ha a pupillája kerek volt, akkor nem mérges, ha viszont függőleges, akkor már mérges, tehát joggal félsz tőle. De ez csak Magyarországon mondható el róluk. Azért sziszegett különben, mert meg akart ijeszteni. Egyébként harap, csípni a darázs tud és az egyéb ízeltlábú potrohosok.
2009. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vizisikló lehetett.Nálunk is volt már a macska ha megpiszkálta,vagy mi bottal akkor sziszegett.Hogy harap e vagy csíp,azt nem tudom....
2009. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A sikló is harap, bár méregfogai nincsenek. Ez általában veszélytelen, de a nagyobb példányok fogai át tudják harapni a bört, és mivel a sikló szája nem éppen tiszta, ezért nem árt a sebbel vigyázni (pl kimosni, lefertötleniteni). Ettöl eltekintve ártalmatlan állat embert csak akkor próbál bántani, ha nincs más válsztása.
2009. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!