Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy törött szárnyú...

Találtam egy törött szárnyú lepkét, hogy gondozzam?

Figyelt kérdés
Találtam egy törött szárnyú lepkét.Egyelõre beletettem egy 5 literes flakonba,nem nagyon mozog.Mivel etessem?Hol tartsam?Hogy gondozzam?
2014. aug. 21. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
milyen színű?mekkora?egy kép jól jönne mert vannak lepkék amik pár napnál-hétnél nem élnek tovább de olyan is van ami akár évekig is él
2014. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

de általában ezeket adhatod neki ha megeszi: félbevágott narancsdarabkák,kis kupakba vattát teszel aztán csinálsz egy oldatot 1/1 cukor víz arányban ezt felforralod majd hűtőben lehűtöd és ha lehűlt jól itasd fel a vattával ami a kupakban van,csinálj egy másik kupakot ebbe egyszerű kerti földet tegyél bevizezve ebből tud magának ásványi anyagot felvenni

jó még az etetéséhez a banán,sör+cukoroldat keveréke,sör,

erjedő gyümölcsöket előnyben részesítik

2014. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sárga és pöttyös. Kb. 3-4 cm-es
2014. aug. 21. 15:03
 4/12 A kérdező kommentje:

Csak megfogni sem tudom mert a flakon ajjába van .

Dobtam be neki almát,de hozza se ér ,meg vettünk virágprt,de nem érdekli õt . Föl van kapaszkodva a flakon oldalára és meg se moccan(persze él)

Mit tegyek?

2014. aug. 21. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:
inkább valami háló anyagú dologba tedd pl haltartó aminek kisebb lyukai vannak és akaszd fel valahová, virágport azt is vizezd be mert nem tudja megenni, csak felszívni a nyelvével ami olyan mint egy szívószál
2014. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha fehér akkor csak 1 hétig él kb ha fekete és narancssárga akkor évekig de lehet már idős és eleve nem tudott repülni és azért tört le a szárny mert könnyen elkaphatták a ragadozók
2014. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A leghosszabb élettartamú kifejlett lepke (monarch) egy évig él, de nálunk nem él az a faj. A legtöbb pár hétig él csak, de vannak, amik napokig max. Vizsgáld meg nagyítóval, hogy, vannak-e szájszervei egyáltalán, jópár fajnak egyáltalán nincsenek, mert kifejlődve már nem táplálkoznak, csak párosodnak, és elpusztulnak.


Szerintem kár életbe tartani, pláne sérülten, sokat már nem tudsz hozzáadni az élettartamához, és meggyógyulni se fog.

2014. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sárga pöttyös

De a hálóbol kirepül annyira már tud repülni pár napja már nálam van

2014. aug. 21. 15:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Vannak szájszervei
2014. aug. 21. 15:17
 10/12 A kérdező kommentje:
Már tud repülni nem valami jól,de tud! De még nem engedem el egy darabig.Amúgy hercegnek hívják,de mibe rakjam?
2014. aug. 21. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!