Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? A nappaliban...

Ez milyen pók? A nappaliban rendszeresen találok egy-kettőt amint keresztül vágtat a szobán.1-2 cm-től az 5 cm-ig kiterjedve találkoztam már velük. Félek a pókoktól, egy ilyennek találkozni már kész "lelki terror".

Figyelt kérdés
[link] <--- Mondjuk ezzel pont a falon találkoztam.
2014. aug. 31. 02:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%
a szadista dolgaidat nem itt teregesd, nem az volt a kérdés, hogy te hogyan kínozod az állatokat te lembeteg.
2014. aug. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Néhány jótanácsot adtam kártevőírtással kapcsolatosan, mivel elég komoly tapasztalatom van ezen a téren, dolgoztam kártevőírtó cégnél, tudod vannak akik nem szeretik ha fertőzéseket terjesztő, és mérges csípésű ízeltlábúak rohangalnak a házukban, lakásukban.
2014. aug. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Egyesek milyen hisztérikusan védik a pókokat, mintha egy kis cicát kínoznának és dicsekednének vele itt mások. Ugyan már! Szánalmas. Nem gondolom, hogy mert lefújja rovarölővel, akkor ő már "szadista állatkínzó". És mikor a szúnyogokat permetezik? Az már-már olyan, mint mikor népirtás volt, igaz? És természetesen az se zavarjon, hogy a Földön több ezer olyan mérges pók él, ami megcsíp és te belehalsz, de nyilván te egy méretes tarantulát is szívesen látnál a házadban, de hogy ne rugaszkodjunk el így a földről, legyen az csak 1 fekete özvegy. Nekem volt szerencsém a sivatagban 30 cm pókkal találkozni, kívánom a te kertedben legyen őshonos, és másszon be az ágyadba - megérdemelnéd. Harapott már meg pók? Nem? Engem igen ... kiműtötték a helyet. Sok embernek fóbiája van, nekem személy szerint nincs, de fotósként 30 országban volt módom találkozni a 3 mm-től a 30 cm-ig. ... A kérdezőnek: nem tudom ennek a póknak a nevét, otthon, Magyarországon hozzánk is bejön a kertes házba, de Budapesten a lakásba is láttam már, mindkét ház régi. Úgy tudom nem sző hálót, vadászik. Én egyszer láttam, ahogy egy nagyobb éppen megeszi a kisebbet. Undorító, de hát a pókok kannibálok. Szereti a sötét helyeket, és valóban megnő 5-6 centisre. Ja, és igen, harap. Takarítani kell sokat, porszívózni és Domestos vízzel felmosni - azt ugyanis utálják. Az ablakpárkányt és az ajtót fújd le rovarölővel, de én a bútorok alját és hátat is leszoktam. Illetve befújok a sötét részekre.
2014. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
62%
Bikapók a neve.
2014. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 sadam87 ***** válasza:
88%

Sajnos nem tudom, milyen pókról van szó (a kép se a legjobb, de valószínűleg egy tökéletes minőségű alapján se tudnám). Az azonban biztos, hogy nem bikapók! A bikapók hímje kisebb, és igen élénk mintázatú, a nőstény pedig (amellett, hogy nem hasonlít a képen látható pókra) rejtőzködő életmódú, csak nagyon ritkán lehet vele találkozni.

[link]

kép a nőstényről:

[link]

(Egyébként a bikapók védett!)


#13

"a Földön több ezer olyan mérges pók él, ami megcsíp és te belehalsz"

Összesen mintegy 200 olyan pókfajt ismerünk (a 40 ezerből), aminek komoly tüneteket okoz a mérge, még ezeknek is csak a kisebb része lehet halálos.

Magyarországon nem él olyan őshonos pókfaj, aminek halálos a csípése, a legtöbb pók át se tudja szúrni az ember bőrét. A legveszélyesebb, a mérges dajkapók csípése elég fájdalmas, akár átmeneti helyi bénulást, lázat is okozhat, de maradandó következménye nincs.

[link]

[link]

Itt azt írják, mintegy 100 halálesetet okozott pókcsípés a 20. században (nem tudom mennyire megbízható adat):

[link]

2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Fujjjj! Undorító. A hideg kiráz tőle mint egy horror film kelléke lenne, ilyennel találkoznék addíg ütném míg széjjel nem mállana.
2014. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
olyan primitív ez a fertőzés-duma. Semmiféle fertőzést nem terjesztenek.
2014. szept. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gauldoth ***** válasza:
1 biztos. ez nem bikapók. amúgy a másik vitához hozzászólva, én környezettan hallgató vagyok, szerintem sem szabad állatokat ölni úgy általában, d ha nem tudtok együttélni, és nem tudod megoldani, hogy életben kikerüljön a háztól, attól még persze ne költözz el, vagy öld meg magad. 1-1 állattal nem te fogod felborítani az ökoszisztémát.
2014. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!