Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata konyhai, fekete csótány irtásával kapcsolatban a géles megoldás esetében?

Figyelt kérdés
Házunkban megjelent néhány fekete, konyhai csótány. Nagyon meglepődtem, mert nincs nálunk kosz, de állítólag nem ettől függ, tiszta lakásban is megjelennek. Irtására a Bábolna Bio ragadós csótány csapdával próbálkoztunk. Ez a csapda, mint kiderült, elsősorban a német (panel) csótányra lett kifejlesztve. A konyhai csak akkor megy bele, ha éppen az útjába lett téve a csapda. Ezt sajnos tapasztaltuk. Nagy példánnyal egy ideje nem találkoztunk, de kicsi elég sűrűn előfordul, és csak néha megy bele a csapdába. Érdeklődnék, hogy a géles (azt hiszem Magnum gélt használnak) megoldás hatásos a konyhai, fekete csótányra is, vagy csak a német, panel csótányra? Van valakinek tapasztalata a konyhai csótány irtásával kapcsolatban a gél esetében? Kicsi babánk van, másfél éves, ezért nem szeretném a permetezéses magoldást. Állítólag csak hidegvérűekre veszélyes a permetezés, de nem hiszem, hogy egy kicsi gyermeknek jót tenne.

#családi ház #Konyhai csótány
2014. szept. 22. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a házban egyszser volt csótány, akkor a gélezés hamar kiírtotta őket, persze gélben is van többfajta, akkor azt mondták, hogy ez az erősebbik volt. Viszont ha nem mindenki engedi be őket a házatokban, akkor gond van.
2014. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

szia!


Igaz, mi panelben lakunk, de szomszédaink ajánlottak egy szert, ami bevált már kb 3 hete egyetlen csótány sincs! Azt mondta a szomszéd, hogy ne próbálkozzunk magyar szerekkel, mert felesleges pénzkidobás, hozassunk Ukrajnából gélt. És bejött! Góliát csótányirtó gél-de az ukrán! A magyar nem jó. Mióta a párom kitette a lakás különböző részeire, egyetlen bogarunk sincsen, még mutatóban sem!!

Tavaly költöztünk panelba a párommal, eddig sohasem találkoztam csótánnyal. ezután sem szeretnék :)!!

2014. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, 10 emeletesben lakunk a 3.-on, nem bánom, hogy kihez mászik át, csak nálunk ne legyen :).

A lehetőség mindenki előtt ott van, hogy elriassza/irtsa.

2014. szept. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ukrán gélt hol lelhet beszerezni?
2014. szept. 24. 11:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Ukrajnában természetesen, munkácsi, ungvári, beregszászi piacon.
2014. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt hittem esetleg interneten lehet rendelni az ukrán gélt. Mi nem tudunk oda menni, és sajnos ismerős sincs.
2014. szept. 25. 15:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Az első válaszadótól kérdezném, aki nem írta le a gél nevét, hogy ők milyen gélt használtak? Mi a neve és honnan szerezték be? Köszönöm!
2014. szept. 25. 15:55
 8/12 anonim válasza:
Bórax-por, nekünk bejött, csak szét kell szórni, ágy mőgé stb, csak vigyázni kell, gyereknek ne kerüljön semmilyére, meg felnőttnek sem nyilván, eldugott helyre kell szórni, a csótány is ott bújuk meg nappal
2014. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, sajna nem tudom, nálunk szakember írtott a házban, ő mondta, hogy van többféle, és akkor az erősebbet hozta, van fehér és barna színű gél, azt hiszem akkor barnát pöttyentett ki, a konyhában úgy 10 cm-lént, nagyon hatásos volt, pár nap alatt eltűntek.
2014. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nekünk szakember végigpermetezett valamit a panelban minden lakásban, emeleten stb, de nem használt semmit, aztán jött a borax
2014. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!