Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » S. O. S. Veszélyes emberre a...

S. O. S. Veszélyes emberre a harlekin katica?

Figyelt kérdés
Este megcsípte valami a lábszáramat, eléggé fájt, 1-1,5 órával később úgy éreztem, mintha a térdem alatt lenne valami (mintha bedagadt volna) de nem látszik, csak járásnál volt kellemetlen. Aztán, mintha ödésmásodni kezdett volna a torkom, és kicsit nehezebb a légzés is. Nemrég vettem észre hogy bent van egy narancssárga katica, azt hallottam róla, hogy ez mérgező. Veszélyes lehet az emberre? Csak 1 db van bent, sajnos most már nem látom. Most olvastam utána, hogy kicsoda is ő. Okozhat mérgezést emberben, vagy allergiás tünetet? Jelen esetben ödémát?
2014. okt. 25. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Calcium Sandozt igyál és azonnal menj az ügyeletre. Okozhat allergiát minden állat csípése + fertőzéseket is terjeszthetnek, mint a kullancs.
2014. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
A harlekinkatica a levéltetvekre veszélyes, emberre nem, s nem is csípi meg.
2014. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
80%

Ha odema is fellepett, mindenkepp mennek az ugyeletre. Abba bele is lehet halni. Nem vagyok hozzaerto (mint ahogy itt a legtobben), de pont ezert kellene ilyenkor orvosnak latnia.


Te okkal mesz. Egyszer en is berohantan az ugyeletre azzal hogy "osszeszorul a torkom" aztan valami enyhe virusos torokgyulladas feleseg volt egy kis panikrohamszeruseggel egyutt (ez utobbi tobbszor is elojott, de mar tudtam hogy nem kell ugyeletre rohanni). Kicsit sem egtem...

2014. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak? Ellentmondó a 2 válasz. A neten is fent van, hogy megcsíp/harap.
2014. okt. 25. 22:58
 5/5 anonim válasza:
100%
Vigyázni kell vele mert ha allergiás vagy rá akkor komoly bajok is lehetnek!!
2014. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!