Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segitseg! Ez milyen pok?...

Segitseg! Ez milyen pok? Veszelyes? (lentebb)

Figyelt kérdés

A piros szobaban bukkantam ra most este, nagyon megijedtem kb akkora mint egy 20 forintos , labakkal egyutt. Milyen pokfajta lehet? Veszelyes is lehet esetleg?

Kep :

[link]


2014. aug. 17. 21:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
papucs.
2014. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Ilyenmár nálunk is mászott elő szekrény mögül.. szerintem sima ártalmatlan pók.

Attól függetlenül gusztustalan és én nem kimélem a papucsommal :D

2014. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én meg nem mondom, hogy milyen fajta vagy mérgező-e, még soha nem láttam ilyen színben pókot, de jobb vigyázni.....fogj egy zsepit vagy egy zacskót, és engedd el a szabadba minnél előbb!!!!
2014. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A papucsot mar probaltam de tulelte , es beesett az agy moge :D fajtajat nem tudja senki?
2014. aug. 17. 22:07
 5/14 anonim válasza:

Pedig olyan cuki:D

Kár bántani :*

2014. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

külalakra farkaspóknak néz ki, de azokról még nem láttam ilyen színben fotót...


de hogy én ki nem engedném az is biztos.. már csak azért se, mert -tapasztalatból mondom- visszajönnek...

2014. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hmm erdekes.. Mindegy akkor a lenyeg hogy nem mergespok?!
2014. aug. 17. 22:38
 8/14 anonim ***** válasza:
hát azt nem mondanám.. az is lehet hogy valami terráriumból szökött példány... vagy valami véletlenül behurcolt fajta
2014. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak valami kövipókféle (Gnaphosidae)nem farkaspók és nem is szökött meg sehonnan.


Nem valószínű, hogy túlélte a papucsot, ha eltaláltad vele, persze ha mellé ütöttél akkor van esélye.

2014. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia.

A kérdésedre a választ megadni nehéz.Talán az arachnida oldalon kellene feltenned ott biztos megmondják,jobban tudnak segíteni neked.

Magyarországon őshonos pókok nem veszélyesek kb. a darázscsípéssel egyenlő.Tehát ha allergiás vagy a darázscsípésre akkor nagy valószínűséggel erre is.

Viszont nem biztos hogy Magyaroszgon őshonos pókról van szó.A madárpók tartás eléggé elterjedt, lehet akár terráriumból megszökött pédány is.(nagyon hasonlít az avicularia fajra is de ez csak tipp)

2014. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!