Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tegyek ha borzalmasan...

Mit tegyek ha borzalmasan félek a pókoktól?

Figyelt kérdés

Ha meglátok egyet mindegy hogy milyen nagy elkezdek sikitozni meg rugkapálni mert azt érzem hogy rajtam mászik.Ha tényleg rajtam mászik egy akkor az katasztrófa azt sem tudom mit csinálok csak ütöm magam mindenhez meg sikoltozok úgy hogy azt sem tudom mit csinálok.Ha csak képen látok egyet akkor is a hideg futkos a hátamon.Hiába mondja mindenki hogy ilyen meg olyan hasznos valahogy nem segít.Nem szeretnék így viselkedni mert mindenki hülyének meg hisztisnek néz pedig azt se tudom miért csinálom teljesen tudtomon kívül vagyok olyankor.Mit tegyek hogy jobban viseljem a látványukat? Esetleg van valaki aki hasonlóképpen érez?

16/l



2014. nov. 9. 19:35
 1/8 anonim válasza:
80%
Ez egy kisgyermek-kori fóbia lehet. Valamikor nagyon megrémülhettél egy póktól... Próbálj meg pókokkal kapcsolatos könyveket olvasni. A képeket takard le egyelőre. Ha jobban megismered őket talán megváltozik a viszonyod hozzájuk. Egyébként tényleg hasznosak és hidd el, ők sokkal jobban félnek az embertől, mint te őtőlük. A Magyarországon fellelhető pókok 99%-a az emberre teljesen ártalmatlan, sőt a legtöbbnek túl kicsi a csáprágója ahhoz, hogy megcsípjen.
2014. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy hiába olvasgatok róluk és tudom hogy nem ártalmasak és hasznosak ez akkor sem segít:( de majd megpróbálok tenni valamit mert ez nem állapot..
2014. nov. 11. 17:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen mértékű Araknofobia (pókiszony) leküzdése nem könnyű.

Lehet találni a neten ezzel kapcsolatos cikkeket, lehet közöttük hasznos, is de jócskán vannak közöttük amatőr tanácsok, egy pókiszonyban szenvedőnek az nem segítség, hogy "ne félj a póktól, mert nem bánt", tudja ő, hogy ártalmatlanok, de a félelme nagyon mélyről jön, és nem tudja honnan...

Meg lehet próbálni egyedül legyőzni a félelmet, vannak erre különböző praktikák, de ha nem megy a dolog rövid időn belül jobb elmenni pszichológushoz, segítséget kérni tőle.


Nem tudom pl. nálad milyen mértékű a pókiszony.

A szabadon mászkáló póktól félsz, ez nyilvánvaló, de ha egy zárt befőttes üvegben látod, el bírod viselni?

Természetfilmeket nézve irtózol a pókoktól?

Állatkertben járva?

Esetleg ismerős, aki tart nagyobb pókokat, és van benne együttérzés a problémád miatt?

2014. nov. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm erre gondoltam! Hát azt nem tudom milyen mértékű a szabadon élőket nagyon nem birom az álltkertben meg a madárpókkal semmi bajom amíg üveg mögött van.Ha egy befőttesüvegben lenne nem zavarna ha mesze lenne tőlem de az üveget nem tudnám a kezembe venni.Hát nem igazán van ilyen ismerős..
2014. nov. 14. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úristenxd hát messziről annyire nem zavar de ha ránagyítok a hideg futkározik rajtam
2014. nov. 18. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon erős a félelmed, nem gondolkoztál még el rajta, hogy pszichológus segítségét kéred?

Az "öngyógyítás" addig a szintig működik, amíg az érintett szembe mer nézni a félelmet keltő dologgal, esetedben a pókkal, ami nagyon nehéz, s ha nem megy, pszichológus tud segíteni.

Azt kellene feltárni, honnan indul a félelmed, mi annak az igazi oka.

2014. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy plüss pókot és aludj vele:

[link]

2014. nov. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!