Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Már vagy a hatodik katicát...

Már vagy a hatodik katicát találom a szobámban. A legutolsót most az ágyamban találtam, de a többit a plaonról lógó lámpámon a szoba közepén. Hogy kerülnek ide?

Figyelt kérdés

2015. jan. 20. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Még a tél beállta előtt búvóhelyet kerestek, így behúzódtak a lakásokba is. A tavasz közeledtével egyre aktívabbak lesznek. Nálunk is rengeteg van a lakásban, nyilván a szellőztetni nyitva hagyott ajtón jöttek be, még ősszel. Ráadásul, az agresszívan terjedő harlekinkatica egyre nagyobb tömegekben jelenik meg, így még gyakoribb lesz, hogy elárasztják a lakásokat. Én időnként összefogdosom és kiviszem őket a kert végébe. Aztán csak visszasettenkednek..:-)
2015. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szitakötő88 ***** válasza:
100%
A harlekinkatica invazív faj, és allergiát is okozhat, úgyhogy nyugodtan meg lehet őket ölni. Csak lehetőleg a közéjük keveredett hétpettyes katicákat ne... :D
2015. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első kettőt kidobtam aznablakon, a többit már lehúztam a WC-n. Utoljára lefekvéskor az ablakomon láttam egyet. A szúnyogháló levolt húzva, tehát csak az ablakomon jöhetett be, de az ablak is be volt csukva, pedig már sok ideje nem nyitottam ki!? Hogy került oda? Másnap reggel már nem volt ott. Hogy jutott ki? Álmos voltam ezért nem csináltam vele semmit elötte.
2015. jan. 24. 09:45
 4/7 A kérdező kommentje:
A fürdőszoba abkakon dobtam ki őket.
2015. jan. 24. 09:52
 5/7 Szitakötő88 ***** válasza:
100%

Lehet, hogy már régebben berepültek, és elbújtak valahol. Aztán néha felébrednek, mászkálnak egy kicsit, és megint elbújnak... Nem ártalmasak alapból, de persze nagy tömegben tudnak károkat okozni. A legnagyobb baj az, hogy veszélyt jelentenek a hazai katicákra, és mivel itt nincs természetes ellenségük, nagyon gyorsan szaporodnak.

A mi katicáink is bemehetnek amúgy a házakba, de a harlekinek gyakran elözönlenek mostanában egy-egy házat...

Itt olvashatsz többet a vendégeidről: [link]

2015. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak harlenkin katicát találok. Ma és tegnap is hármat találtam!Elötte mindig egyet-egyet! Lehetséges, hogy a lámpámból jönnek?
2015. jan. 29. 22:21
 7/7 Szitakötő88 ***** válasza:
Hát nem tudom, ha ott el tudtak bújni, akkor lehetséges. De a te helyzeted nem olyan rossz, van ahol az egész falat beterítik ezek a kedves kis állatok... :D Bár én ilyet még nem láttam, nálunk csak a kertben voltak.
2015. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!