Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rettegek a darazsaktól,...

Rettegek a darazsaktól, hogyan kerekedhetnék ezen felül?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban felnyitottam a postaládát és megtámadtak. Az arcomat csípték össze, azóta is reflexből eltakarom az arcom, ha a hangjukat is meghallom .... Az évszakok közül a nyarat utálom a legjobban, mert akkor van belőlük a legtöbb és ugye elég aktívak ... Fagyit meg ilyesmit nem is merek enni az utcán, de étteremben sem eszek a kinti részen, nehogy odajöjjenek ...

Bent is utálok velük találkozni, de sokszor akad 1-1 a szobámban, miután hazaérek ... Laposkúszásban kimenekülök ilyenkor, majd amikor van itthon valaki, megkérem, hogy kezelje a problémát.



2015. ápr. 14. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami történt veled :/

Őszintén nem tudom, hogy ez olyan dolog-e, amin felül kellene kerekedni. A darázs veszélyes állat, plusz rohadt agresszív tud lenni, szóval jól teszed, ha próbálsz kitérni az útjából.


Persze ha szabályos pánikrohamokat kapsz, az más kérdés, azon pszichológus/pszichiáter segíthet egy rövidebb terápiával, relaxációs technikák tanításával. A pszichiátert TB-re is igénybe lehet venni. (Nekem hasonló fóbiával segített anno.)


De ha "csak" annyi, hogy elhúzódsz, akkor tegyél fel egy szúnyoghálót az ablakodra, vagy egy darázscsapdát a lakásba, nyáron meg nem kell feltétlen kiülni a teraszra, ha eszel-iszol. Ha mégis a közeledbe jön egy, akkor maradj veszteg, semmiképp ne ingereld csapkodással vagy gyors helyváltoztatással.

2015. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen mélyre nyúló probléma, akkor lehet hogy pszichológusnak kéne segítenie feldolgozni. (Tudom, mindenki untig ismételte ezt már, de nem hiszem, hogy mi vagy te meg tudnád/tudnánk ezt oldani egyedül.)

Persze ezt csak akkor javaslom, ha tényleg annyira félsz a darazsaktól, ami már nagyon zavaró, az élet minden területén.

Amúgy én a meztelencsigákkal vagyok így, azzal a különbséggel, hogy nem volt velük kapcsolatban semmilyen negatív élményem, ami okot adhatna a tőlük való félelemre/undorra...

De az első válaszoló elég jó tanácsokat adott a darazsak elkerülésére, jobb híján így védekezz.

2015. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Mindenki kirohanna a szobájából ha darázs lenne benne.

És mindenki fél tőlük. Én is rosszul érzem magam ha kint kajálok, és fojton ott repkednek a kajám körül. Mindenki fél tőlük, ez nem egyedi eset.

2015. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Az új munkahelyemen (vendéglátás) sűrűn találkoztam velük ... Meg kellett egyel küzdenem és én győztem (éljen az újságpapír!). Sikerült kinyitni az ablakot és az újsággal kitessékelni. Ez segített az önbizalmamon és végre nem éreztem magam tehetetlennek, ha a félelmetes ismerős zúgás felhangzott egy helyiségben. Még mindig rosszul vagyok a hangjuktól, de már nem lesz rajtam úgy úrrá a félelem. Legalábbis akkor nem, hogy ha a darázs az ablakon pattogással foglalkozik.

Most már szerencsére lassan eltűnnek ezek a kis szörnyetegek. Ha jövőre megint előjön a problémám, akkor igénybe fogom venni az említetteket! Köszi még egyszer!

2015. szept. 22. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled, pár éve engem is megtámadtak és megcsíptek, azóta nagyon félek tőlük. Olyannyira, hogy páromat múltkor hazahívtam a munkahelyéről (szerencsére a közelben dolgozott), mert bejött egy darázs a lakásba. Betegesen félek tőlük és ez évről-évre rosszabb lesz, bárcsak tehetnék ellene valamit.
2016. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!