Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Irtózok mindenféle rovartól,...

Irtózok mindenféle rovartól, bogártól, póktól, százlábútól, mindentől! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha meg látok egy olyat vagy rettenetesen elkezdek félni és szólok valakinek hogy szedje le vagy ledermedek ha túl közel van hozzám! A nővérem szerint egy hülye pi csa vagyok de nem érti meg hogy én tényleg nagyon félek ezektől és ez nem olyan kis hiszti! És mikor mondom a nővéremnek vagy az anyukámnak hogy félek ezektől rögtön azzal jönnek hogy kiskoromban nem féltem ezektől! De kiskoromban a legyet is megettem volna! Most is láttam egyet és leszedettem anyummal és folyton úgy érzem mintha ezer pók és százlábú mászkálna rajtam! Mit tegyek hogy elhiggyék hogy tényleg rettenetesen félek tőlük! :(

Előre is köszi a normális válaszokat!



2015. ápr. 24. 22:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkább arra válaszolnék, hogy hogy lehet ezt normális keretek közé szorítani. Az ilyen fóbiák gyógyítása csak sokkterápiával lehetséges. Vagyis trenírozni kell magadat olyan helyzetekben, amitől félsz. De sajnos ezt nagyon kevesen fogják fel és még kevesebben hajlandóak is tenni valamit azért, hogy megszűnjön a fóbiájuk.

A te esetedben ez azt jelentené, hogy egyre közelebb kellene menned a rovarokhoz, míg végül megérinteni, a kezedbe venni őket. Így megtanulnád, hogy ekkor sem történik semmi rossz, életben maradsz, nincs értelme a félelmednek. Persze nem fog megszűnni teljesen, de a normálishoz közelebbi állapot áll be az agyadban.

2015. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!