Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókszázlábú mennyire sérüléken...

Pókszázlábú mennyire sérülékeny, könnyen agyonnyomható?

Figyelt kérdés
Kimászott egy ilyen dög az ágy mögül és megnyomtam papuccsal.A falon látszik kicsit a lenyomata, tehát az egész testének a halvány lenyomata és a teste közepén látszik, hogy kiatapostam abelét kicsit, viszont az állat beesett az ágy mögé, ahol sötét van és nem látok be, kiporszívóztam mindenhol, de nem tudhatom, hogy a férget is sikerült-e kiporszizni, vagy ott kushad-e még valahol.Egy pókszázlábú mennyire strapabíró?Kemény testű, mint a drótféreg?Vagy reménykedhetek, hogy megpusztult?Vagy nem húzza így megnyomorítva sokáig?Nem merek így aludni! Rettegek, hogy megmász éjszaka!Már volt ilyen, hogy ágyamba mászott ilyen ocsmányság!Mit csináljak??
2016. máj. 29. 20:40
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Teljesen ártalmatlan állatok, fölösleges öldösni őket.. Mindenesetre nem túl szívósak, valószínűleg elpusztult, vagy ha még nem, hamarosan el fog. De mondjuk a drótférget is könnyű összeroppantani.
2016. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Na de ez a nedves helyeket keresi állítólag és egy száraz szobában most a legnedvesebb így nyáron az emberi test, mivel meleg van, valamennyire csak izzadunk, bemelegedünk az ágyneműbe,és ha él ez a kis dög, egyből megérezné.Nem szeretném ha mondjuk a számba vagy fülembe mászna.

Egyszer arra ébredtem még tavaly , hogy amacska ugrál rajtam gondoltam hogy valami gáz van.Kiugrottam az ágyból és apárnám meg takaróm alatt óriási hosszú, csíkos lábakat találtam, aztán amacska kikergetett szintén az ágy mögül egy óriási szürke dögöt, ami fel-alá száguldani kezdett a szobán át minden felé, a macska meg utána...Csak egy villámygyorsan ide-oda cikázó szürke árnyat láttam, ami után a macska fut.Azt az éjszakát az íróasztalon összekuporodva töltöttem.Nem volt kellemes élmény.Állítólag harap és a harapása nem kellemes.

2016. máj. 29. 21:09
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Kevés esélyt látok arra, hogy épp a szádba vagy bármelyik más nyílásodba mászna. Mi dolga lenne ott? Többnyire prédák után mennek, azok meg pókok, meg rovarok, nem az emberi nyálkahártya. A nedves helyeket úgy kell érteni, hogy jobban érzik magukat pl. az üde erdők avarszintjén, vagy mondjuk nyirkosabb pincékben, ahol állandóan van elég pára. Én még nem tapasztaltam, hogy milyen a csípése, de valóban képes rá, viszont csak védekezésből teszi, nem fog levadászni senkit, ellenben szépen ki tudják pucolni a legyeket, szúnyogokat, meg egyéb kis állatkákat. Kézbe is lehet venni, én is vittem már úgy ki teremből és leginkább annyival nehezítette meg a dolgom, hogy állandóan fut, elég gyorsan, szóval nem volt egyszerű megtartani, de nem egy kifejezetten agresszív állat.

Persze azt is megértem, hogy nem kellemes együtt lakni velük olyannak, aki fél tőlük, de nem olyan gonoszak, mint amilyennek beállítják őket.

2016. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!