Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire sérülékeny egy mudi?

Mennyire sérülékeny egy mudi?

Figyelt kérdés
Eddig nagy testű kutyám volt, de nagyon megtetszett ez a fajta. Értelmes, pörgős és szép. Pár hónapja már velem is van. Szoktam engedni, hogy nagyobb kutyákkal is játsszon, de néha rossz nézni, ahogy rohannak utána a sokkal nagyobbak (általában nem érik utol, de egyszer mégis sikerült és akkor csak úgy repült, meg gurult a földön ... ). Akkor nem lett baja, bár ez szerintem a szerencsén múlt. Meg őrző-védőzünk, amin nagyon lelkes, de pont ezért elgondolkodtam, hogy nem tud-e mondjuk az állkapcsában kárt tenni, ha túl nagy hévvel fog a (puha)karra.

2014. aug. 18. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy munkakutyáról beszélünk, nem játékszerről. Szerinted hogy hajtott volna szürkemarhát ha porcelánból lenne? Az én kutyám játék közben van hogy a villanyoszlopnak megy neki, egyáltalán nem hatja meg. Mikor voltak kölykei (nem, nem szaporítás volt) 2 órával a szülés előtt még sétálni ment, másnap a rendes időpontban ugyanúgy. A másik kutyám egy rottweiler majdnem megölte. A saját lábán ment haza és egy nyikkanás nélkül tűrte hogy összefoltozzák. A harmadik kutyám ivartalanítás után (szuka), ahogy kiment belőle az altató már ment volna rohangálni.
2014. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

mi az a mudi?

ne rövidíts! ez már a határ! a múltkor valaki föcit mondott, és kérte, hogy találjam ki...-.-

2014. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2.

mudi az egy ritka magyar fajta (javítsatok ki ha rosszul tudom) ez a rendes fajtaneve, nem tudom mit akadsz ki ezen

kérdező nem kel féltened szerintem ;)

2014. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 - csak neked :)


[link]

2014. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

2-es vagyok:

Ja, bocis én mindig német puli -ként ismertem.

2014. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Az én mudim lassan októberben lesz 2 éves és lassan 1 éve rendszeresen játszik egy vizslával rohangálós-harapdálós-verekedőset (ez persze csak látványra félelmetes, mert max csak nyálasak és sárosak lesznek :D ) és ez szereti játszani más közepes vagy nagy kutyákkal is... (érdekes, hogy kisebbekkel másképp "finomabban" játszik).

Mondjuk Ő egy "őrült" hiperaktív kutya...

2014. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Konkrétan felnőtt német juhászokkal játszik, vizslákkal és staffordshire terrierekkel. Hozzá képest hatalmas kutyák, mert ő csak 9 kilós. Ráadásul még a kölyök-felnőtt kor határán áll. Szóval elég pálcika lábúnak néz ki. :D De akkor megnyugodtam. Tudom, hogy nagy és esetenként nem túl kezes állatokat is terelt, de szerintem ott az esetek többségében kitért a rúgások meg hasonlók elől. Ezért ezzel nem nyugtattam magam. :D Járunk egyébként terelni, de csak juhokat.

2014. aug. 18. 19:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, tényleg bírják ezek a strapát. :-) Tényleg pálcikák, de nem lesz bajuk, az enyém is olyan durva játékokba ment bele, hogy azt hittem, kettétörik, de felugrott és továbbrohant. :-)
2014. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, az én kutyáimnak újfoundlandi és kaukázusi barátai vannak... Az meg, hogy kitér-e hát szerencse/gyakorlat kérdése. Velünk volt már olyan hogy a kifejlett racka felöklelte, a kutya meg felállt és ment tovább...
2014. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha valakinek van még mudija és története szívesen olvasom. :)
2014. aug. 20. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!