Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi kondenzátor mennyire...

Alaplapi kondenzátor mennyire sérülékeny?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy vettem egy új alaplapot(asus z97-p)és mikor raktam rá a procihűtőt(raijintek rhea)először nem jól illeszkedett és megnyomta egy kicsit a proci foglalat mellett lévő kondenzátorokat,nem tört le meg nem is látszik rajtuk semmi a gép is működik rendesen,de még is nyugtalanít hogy esetleg később jelentkezik e valami gond ebből.Ha azokból a kondikból esetleg egy is meghibásodik akkor gondolom el se indulna a gép.

2016. febr. 15. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól bírják a gyűrődést. A legérzékenyebb pontjuk a lábuk és a forrasztás, de ha a lábak tudtak hajlani, akkor lazán túlélhették. Visszahajlítani sem kell, mert a sok hajlítgatás már gyengíti a lábát.
2016. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtatást bízom benne hogy nincs baj,működik minden,stabilitás tesztet is csináltam,bír mindent csak beparáztam egy kicsit hogy dobhatom ki az új deszkám.
2016. febr. 15. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Láttam már olyan áramkört, ami úgy jött ki a gyárból vadi újan(!!), mintha valaki módszeresen össze-vissza hajlítgatta volna a kondikat, tranzisztorokat, ellenállásokat, és utána még párszor ledobták volna a tizedikről.

De működött. :))

2016. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen tünetekkel jelentkezik a kondihiba,lefagy a gép vagy el se indúl vagy pont tulfeszűltséget kap a proci,esetleg tönkre is teheti egy kondihiba a procit?
2016. febr. 16. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt ilyen, de szerintem attól függ, milyen áramkör, milyen részén, milyen funkciót lát el. Lehet, hogy el sem indul, lehetnek időzítési problémák (ez pl. memória hibaként jelentkezhet), proci hibás utasítás végrehajtás (pl. lefagyás), hibás periféria működés (pl. nem ismeri fel az USB eszközöket), stb. Ezerféle hibaként jelentkezhet. De még az is lehet, hogy ha kiszedsz egy kondit, semmi komoly hibát nem okoz. :)
2016. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2016. febr. 16. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!