Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Légyölő pókszázlábu?! Segitség!

Légyölő pókszázlábu?! Segitség!

Figyelt kérdés

Tudom hülyén fog hangzani de mikor uj lakásba költözöl amit azért vettél ki mert nagyon megtetszett és beállit egy ilyen látogató amit életedben ezelött soha nem láttál valljuk be ijesztő .. na hát ez történt .

Ijedtségemben kivégeztem .. ez kb 2-3 hete volt .. ám ma több apro ily nevezetü állatkával találkoztaam a lakásban az este eljöttével.. az ami a frászt hozta rám már kifejlett példány volt . Létezik,hogy lepetézett volna a lakásban ? 1 évig lakatlan volt a ház . És hát nem szeretnék minden nap ilyenekkel találkozni :/ napi szinten van takaritva de csak este találjuk / jönnek elö.


2016. aug. 4. 01:15
 1/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
89%
Mert éjjel aktív állat. Nem kell félni tőle, nem bántanak, nincs rá semmi okuk. Ha nem laktak a házban, akkor valószínűleg volt nekik bőven kaja és megtelepedtek.
2016. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kiiktatásuk mégis hogyan ? Van kisgyerek és ahogy olvastam eléggé fájdalmas a csipése 7marása ..
2016. aug. 4. 02:37
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Kép van?
2016. aug. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem markolod meg szándékosan, nem fog megmarni. Egyébként a "van kisgyerek" nem érv semmire, nem halálos a marása gyerekre sem, semmi baja nem lesz tőle. Cserébe megesz csomó olyan dolgot, amitől lehet, legyet, szúnyogot, stb.
2016. aug. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen a jó hogy megeszi a legyeket -szúnyogokat . Visszont a méheket-darazsakat nem szívleli . Nem azt mondom (hogy telepits darázsfészket)mert az még veszélyesebb. Ha senki se allergiás a pókszázlábú csipésére nincs gond . Mivel ezek az állatok a nyirkos -nedves helyeket szeretik fontos hogy (mint mondtad) legyen tisztaság . Kiirtani? Hát ki tudja...hasznosak mint mondták már de ha ki akarod irtani sztem egy sima spray is megteszi . Vagy csak éhen halasztod = nem engedtek be legyet szúnyogok(szúnyiháló jól jöhet) de idővel elpusztulnak/kihalnak majd
2016. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Én továbbra is azt tanácsolom, hogy ne csinálj semmit. Ők nem csótányok, önkorlátozó a populációjuk, nem fognak annyira elszaporodni, hogy tele legyen velük a lakás, mert a lakás relatíve zárt ökoszisztéma, és ha túl sokan vannak, vagy éhen halnak szegények, vagy elköltöznek. Ezen felül tényleg hasznos, a molyoktól elkezdve a csótányokon át a legyekig, szúnyogokig mindent megesznek. Kárt pedig semmilyen formában nem okoz, nem rágja a bútorokat, tapétát, nem eszi meg az emberi fogyasztásra szánt ételt, nem fúrja be magát sehová, nem hangos, nem büdös, betegséget nem terjeszt, sem a csípésével, sem a jelenlétével. A csípések iszonyú ritkák, tekintve, hogy a csáprágója nagyon nehezen tudja átlyukasztani az emberi bőrt, és maga az állat is rejtőzködő természetű, ha veszélyt érez, menekül, nagyon gyorsan. Az egyetlen mód, hogy megcsípesd magad, az, ha konkrétan kézbe veszed, és megszorítod, hogy ne tudjon elfutni, de ezt ha akarod sem tudod megtenni, mert gyorsak. Esetleg az történhet még meg, hogy álmodban ráfekszel, de ennek is minimális az esélye. Van egy olyan szokásuk egyébként, hogy ha éppen a falon másznak, és hirtelen felkapcsolod a villanyt, megijed, ledobja magát a falról, és elszalad. Szóval látni sem sűrűn fogod.


Én személy szerint örülök, ha látok egyet a lakásban, mert rendkívül érdekes állatok, és megférünk egymás mellett, felesleges megölni.

2016. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a pókokkal is barátságban vagyok a szobámban, csak az ágyamtól takarítom ki őket, a felem fél-egy méteres környékén.


Szívesen telepítenék ilyet is a szobámba, mert ez legalább nem hálózza be a sarkokat teljesen. és levadássza a rovarokat.



De én megértem, ha valakinek undorító vagy félelmetes.


A megoldás az lehet, ha a szekrények/bútorok alá egérragasztós tálkát teszel.

2016. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!