Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tehetek a pókszázlábú...

Mit tehetek a pókszázlábú ellen? És ha megcsípett, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kb egy hete amikor lefekvéshez készülődtem és megigazítottam a párnámat, akkor találkoztam egy nagy, undorító példánnyal. Megpróbáltam elkapni, de elmenekült. Éjjel viszont rám mászott, és összecsípkedett. Azóta ég a bőröm, és bár lassan kezd elmúlni, a fájdalom csak erősödik. Érdekes, hogy annak ellenére, hogy égő, viszkető érzése van, a hideg csak fokozza a fájdalmat.

Tehát a kérdések:

-Mit tehetek az ellen, hogy bejöjjenek? (takarítok renszeresen, és a páratartalom sem magas, kb 40-45% mégis rendszeresen megjelennek)

-Mit tehetek az ellen, hogy megcsípjenek?

-Mit tehetek annak érdekében, hogy elmúljon?



2016. ápr. 17. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Karlevágás

Gyújtsd rá az egész házat és költözz szibériába

2016. ápr. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólók, hogy 99% nem az csipet meg ha nem a préda állata. A légyölő pókszázlábú még a csótány lárvákat is, légy vagy más lárváját is megeszi, és ki is írtja szépen, vidéken kis sem irtják a légyölő pókszázlábú, mert legjobb rovarirtó, csak nem éppen szép. De fél a fénytől, tehát ettől sem kell félni, megnézetném orvossal mit is evet le a lábadról! - csipepésből megmondják.
2016. ápr. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A többiben egyetértek a másodikkal, de az orvosok nem fogják megmondani, mi csípett meg. Vagyis, biztos közlik majd, hogy pók/harlekinkatica/ágyipoloska, de ezek közül az utóbbi a legesélyesebb. Csípésről nagyon kevés esetben lehet megmondani, mi okozta, és azt sem az orvosok fogják. A pókszázlábú csípése fájdalmas, de védekezésből csíp(het) és nem bosszúból, meg főleg nem több helyen. A helyedben alaposan átnézném az ágyat meg a környékét.
2016. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

másnap huzatot cseréltem, és kiporszívóztam az egész szobát, meg mindent áttöröltem flóraszepttel

azóta nem találkoztam vele

volt az egyik sarokban a komódom hátulján néhány kicsi pók

talán azokra utazott, de azok meg olyan kicsik, hogy nem tudnának ekkrát csípni


gondoltam, hogy nem bosszúból csípett, csak lehet, hogy éjjel felmászott az ágyra, és én meg pont forgolódtam, és önvédelem volt a részéről, de iszonyatosan fáj azóta is, pedig már ahhoz képest, hogy milyen volt az első napokban, ez már nem is tűnik vészesnek

2016. ápr. 17. 15:34
 5/5 anonim válasza:
A pókszázlábú igazi csúcsragadozó, de nem jellemző hogy embert megcsípne. Szerintem se az volt, de elkap minden mást, tehát hasznos. Ami jó hír hogy magányosak, nem rajzanak, tehát ha nagyon zavar és el akarod kapni, nincsenek annyian mint a hangyák... azt olvastam valahol, hogy az emeletet nem szeretik és meglepő, de nálunk is csak a földszinten fordult elő...
2016. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!