Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mondjatok legyszi h, ez nem...

Mondjatok legyszi h, ez nem az amire en gondolok. Falon talatam reggel karantenba helyeztem amig nem valaszoltok. Ez ügye nem csotany?

Figyelt kérdés

2016. okt. 18. 07:26
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
85%

"Nem jobb, csak más."

Félre ne értsd! Nem kötözködni akartam!


"Az a szép bennük, hogy társasházakban/panelokban akkor is megjelennek, ha a lakás tiszta, elég ha valamelyik szomszéd koszos, ezért lakóközösségi szinten kell rendezni az irtást. "


Ezzel teljesen egyetértek!

Írtam is! Ha csak egy lakásba nem engedik be/nem tud bejutni a rovarirtó akkor szinte elkönyvelhető, hogy vissza fognak térni!

Közös képviselővel mindenképp konzultálj, ha kell kérd írásban!

2016. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
96%

Akkor most az elejéről megint..

1. Nem bogár. Akármennyire írja a wiki, a "svábbogár" nevet a pinceászkától kezdve a Harpalus-okon át kb. az összes csótányig mindenre használják, ami a lakásban előfordul. A köznapi névnek a magyar nevének kéne lennie, ami a német csótány, a svábbogár simán csak hibásan elterjedt népies név. De mondok jobbat, ha a konyhai csótány wikijét megnézed, ott is említik.

A csótányok rovarok (Insecta), de közel sem bogarak (Coleoptera), már emiatt is téves (és nem egyértelmű) a megnevezés. A "csótány" nem egy fajt, hanem egy rend tagjait jelölő név.

2. Laktam én is együtt velük, sőt, kutatási célokkal neveltem is anno 4 fajt, ismerem őket, hidd el.

3. Idézem magam: "meg még pár ezer másik faj, amik teljesen ártalmatlanok". Ezt arra értettem - bár azt hittem a megfogalmazásból kiderül - hogy a másik pár ezer faj ártalmatlan, mert azok is. A legtöbb csótányfaj a trópusokon él növényi korhadékon, az erdők avarszintjén, vagy épp fakérgek alatt. De ha csak az itthoni fajokat nézzük (erdeicsótányok), azok sem okoznak semmilyen kárt a lakásokban vagy a kertekben. Persze, ez a kérdést tekintve irreleváns, csak mellékes infó, ezért is tettem zárójelbe.

Kártevőként kb. 5-10 faj lehet, ami felléphet, világszerte, ezek közül 3 található meg itthon is.

Abban igazad van, hogy a kérdező képén német csótány van, de az, hogy "nem csótány", vagy hogy "más", mint a csótány téves megállapítás, erre reagáltam.


Egyébként ha valahova a szekrény mögé, dolgok alá vagy más kis zugokba kerül egy kevés morzsa, az már elég nekik átmenetileg az életben maradáshoz, illetve a legkoszosabb lakásokban se törvényszerű, hogy legyen. Be tudnak jutni sok módon, véletlenül is bevihetjük, aztán ha talál megfelelő zugot (és nagyon kevés az olyan lakás, ahol ne lenne ilyen), akkor elvan ott. Balszerencsés esetben épp egy nőstény, ami petézésre is készen áll, így fordulhat elő pl., hogy teljesen elszigetelt házakban megjelennek. Ha meg már ott van, extrém esetben a farostlemezt is meg tudják rágni.

2016. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Illetlen Levesek 4 ***** válasza:
13%

Tisztában vagyok a bugár és a rovar közötti különbséggel, köszönöm... Attól hogy helytelen a név, még a "pórnép" így nevezi. Nem rajtam kell kezdened a grammatikai inkvizíciót.


Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ez nem az "amerikai csótány". Oda is írtam zárójelben, hogy "német CSÓTÁNY". Mert sokan nincsenek tisztában azzal, hogy nem egy fajról van szó.


Pontosítottam a választ.

2016. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!