Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ti hogy tessékeltek ki méhet,...

Ti hogy tessékeltek ki méhet, darazsat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem egy eget rengető, de kellemetlen dologról kérdeznélek titeket. Tetőtérben lakunk és dolgozunk, most már hogy jön a jó idő, résnyire nyitva van az ablak. Rendszeresen bejönnek a méhek, darazsak, viszont elég nehezen találnak ki. Otthon picit egyszerűbb, tavasszal szoktuk riasztóval végigfújni az ablakkereteket, így az segít. Allergiás vagyok a csípésre, de nem akarom bántani őket. Elég vicces látvány, ahogy próbálom kitessékelni őket. Van erre praktikákat? Megelőzés stb? Előre is köszi.



2017. ápr. 27. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez úgy szokott történni,hogy először is meghallom a zúgását. Összerezzenek,kiakarok rohanni a szobából. Aztán meglátom,nem merek megmozdulni,lesokkol. Utána erőt veszek magamon,megkeresem a légycsapót,és nagy ugrándozások közepette megpróbálom a nyitott ablak felé terelni. Természetesen nem megy ki a tokig kitárt ablakon,mert bejönni betud egy lyukon,de ha a falat kibontanám még akkor sem találna ki. Na szóval mikor odaér az ablakhoz,úgy húzom a függönyt,hogy visszafelé már ne tudjon repülni,és a légycsapó segítségével terelgetem a rés felé. Simán összenyomhatnám,vagy lecsaphatnám,de olyankor meg sajnálom.
2017. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Hát, ha tényleg alergiás vagy akkor ne kockáztass fujjad csak le Őket méreggel. Nekem volt olyanom ami méhkashoz volt kitalálva és amint érintkezett a méhecskével az rögtön le is esett és meghalt.

Ez van. Különben csak idő kérdése, hogy megcsípjenek és akkor meg is halhatsz.


Amúgy most pont seprüvel üldöztem ki egyet akit meg akart fogni a macskám, csak ugye megcsíphette volna Őt is.

2017. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha szerencsém van akkor kifordítom a függönyt, gyorsan kinyitom az ablakot és kilököm. Ha nincs akkor újsággal szoktam legyezni mint egy idióta. Ha pedig veszélyes a helyzet lecsapom :D Én félek tőlük.
2017. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :) Kedves első, amit leírtál, az teljesen lefedi, amit én is kábé csinálok. :D Jót nevettem, magamra ismertem. :D Most küldtem én is megint kettőt, és igen a tokig kitárt ablakon nem talál ki, mászkál az üvegen... o.O Az érdekes az, hogy szabadlevegőn nem parázok ennyire tőlük, csak zárt térben.

Második, igen, valóban nem tudok jobbat én sem, mint kiiktatni...

2017. ápr. 27. 10:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy olcsóbb szúnyoghálót felszerelni. Az nem drága,de a célnak megfelel . Távol tartja a darazyakat,viszont nem ölöd meg őket. :D
2017. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szúnyogháló? :D tetőtéri ablakra hogy? :D
2017. ápr. 27. 10:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Most nézem tényleg van ilyen, ilyen keretre felszerelhető, lehúzhatós... :D Oké én vagyok tudatlan... :D
2017. ápr. 27. 10:30
 8/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ha nem kapkodva, nyugodtan ráteszel egy erősebb műanyag poharat vagy edényt (amit nem tud átszúrni ha megpróbálná) és alá csúsztatsz egy papírlapot, simán kiteheted azzal is. Így a hadonászás/legyezgetés se ingerli fel őket.
2017. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekünk a tetőtéri ablakon van rolós szúnyogháló, és el kell, hogy keserítselek. Ahol feltekeredik a háló, a tokba bemásznak,és simán kijönnek a másik oldalon, így már bent is vannal a szobában. Most keresek én is valami megoldást az elriasztásukra. Eddig a darázs riasztó darázsfészek tűnik esetleg megoldásnak, mert ugye a tetőre nem tudok csapdát kirakni. Ezt meg felakasztanám belülről. Csak neü tudom, így működne-e...
2017. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szabóméhészet ***** válasza:
0%

A lakásba betévedt méhet,darazsat nem szabad üldözni.Hagyni kell hogy lenyugodjon(esze ágában sincs annak benn maradni),megtelepszik pl az ablaküvegen.

Ekkor két ujjal a szárnyait össze lehet fogni,és szépen kiengedni.Félősebbek használjanak egy papirzsebkendőt,de arra ügyeljenek hogy ne roppantsák meg.

Ilyenkor minden egyes méhecske 10forintot ér,szóval annak a hozzászólónak,akinek "méhkasirtós akármilye van" üzenem hogy nekem hülyék ellen szivlapátom :))))))

2017. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!