Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tegnap este bejött a konyhába...

Tegnap este bejött a konyhába egy pók! Nagyon hasonlított a keresztes pókra de szemmel láthatóan nem az volt ( volt már szerencsém keresztes pókkal találkozni ami nekem nem a leg kellemesebb érzés volt na de mindegy is)?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy ilyen nagy szörös mondhatni hogy erős szőrőzetű pók volt barnás,feketés.... én nagyon megilyedtem szóval nem mentem közel hozzá de el távolítottuk a házból de nagyon érdekelne milyen pók lehetet. Valaki aki ért hozzá nemtudná megmondani esetleg milyen pók lehetet?
2017. aug. 4. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mekkora volt? Ha lefényképezted volna könyebb lenne megállapítani.
2017. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát egy 2-3 cm biztos megvolt!
2017. aug. 4. 13:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Még az elözőhöz....bróbáltam lefényképezni de olyan gyorsan ment hogy lehetetlen volt!
2017. aug. 4. 13:41
 4/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Olyan faj nincs, hogy "keresztespók", ez az Araneidae család tagjainak a magyar neve, elég sok faj tartozik közéjük. Szóval elképzelhető, hogy valamilyen keresztes volt, viszont ahogy az első is írja, csak fotóról van esély meghatározni.
2017. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk is volt már 3-szor is volt szerencsém hozzá ez a pók eléri az 5cm-t is a szőre erősebb és durvább mint egy átlagos póknak.

Én úgy hívom hogy "magyar tarantula,, de amúgy farkas póknak hívják a magyar tarantula ütősebb név lenne neki.

Első találkozásom 7-8 évesen volt mikor nagy dolgom volt és pont ereszkedett lefelé és úgy bevoltam tőle azt se tudtam hol meneküljek aztán légfrissitővel sem sikerült lehozni aztán megoldottam

Aztán egyszer úgy gondolta alvás közben látogat meg egyszercsak arra keltem fel hogy mászik rajtam valami akkorát visítottam hogy nem csak a mi házunk hanem a szomszéd háza is beleremegett

Egyszer a konyhában lepett meg de 1 kg lisztel sikerült megoldani a krízist. Utána nem láttam több ilyen pókot

2018. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!