Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hol bújhatnak meg a bogarak...

Hol bújhatnak meg a bogarak és a pókok nap közben, és hogyan írthatom ki őket?

Figyelt kérdés

Kb az egész nyaramat vegig kísérik a különböző bogarak és társaik, pedig én köszönöm de hanyagolnám ezt a lehetőséget. Egy hónapja jelentek meg felváltva nagy és kicsi futrinkák a szobámban (a lakás többi pontja valahogy nem érdekli őket) volt hogy egy éjszaka alatt több is egymás utan. Ezen kívűl még kisebb pókok is előjöttek, ami mind szép és jó, de én baromira félek tőlük, pedig tudom hogy nem lenne okom rá.

Tegnap megkértem anyut hogy csináljunk egy nagytakarítást (alapból sem vagyok rendetlen), hátha így megszűnik a bogárinvázió. Elhúztunk mindent ami mozdítható volt, minden be lett fújva rovar ölő spray-vel meg ilyenek.

Ennek ellenére 1 órája ülök az ágyon és zokogok, ugyan is megjelent a pokicák muterja az ágyam mellett... anya már lecsapta, de én nem tudok megnyugodni, mert biztos vagyok benne hogy vannak még valahol. Egyszerűen undorodom tőlük és ki ráz a hideg, nem kapok levegőt. Agyon csapni sincs lelkierőm, mert egyszerűen belegondolni is undorító. Sajnos felporszívózni nem tudom őket hajnal 2-3 körül mert mindenki felkelne rá.

8. emeleti panelban lakom és minden ablakon van szúnyogháló.

Ui: bocsi, ha rosszul írtam valamit... nem igazán vagyok most összeszedett.



2017. aug. 8. 01:20
 1/6 anonim válasza:
100%
Meleg és sötét helyeket kifejezetten szeretik, például a fürdőszobákban vígan elvannak, továbbá ha szőnyeg van a szobában akkor a sarkokban, vagy akár a szőnyeg és a padló közé is bújhatnak. Nem szeretik a rajongást a pókicák ezért ajánlatos olyan helyeket is felkutatni ahol kevésbé szoktatok járkálni.
2017. aug. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Őszinte együttérzésem.

Esetleg próbáljatok meg egy másik fajta rovarirtó spray-t venni.

Nem biztos, hogy beválik, de hátha.


Egyébként mi a mezei poloskákat nem tudjuk másképp irtani, csak cipőtalppal.

2017. aug. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
A fekete (Protect) mindent visz.:D Mondok még pár cuccot, hátha nem kaptok. Raid, Effect, Chematox, Vape KO2, Zig-Zug. Lényeg, hogy nincs értelme a spriccelgetésnek, alaposan be kell fújni a lakást, mindent bezárni és 2-3 órára el kell menni otthonról, utána szellőztetés és takarítás. Persze azért a szúnyoghálókat is ellenőrizni kell, mármint, hogy zárnak e rendesen.:D Szóval én így csinálom, simán elgázosítom pár órára a lakást és a nyílászárók környékét rovarriasztó habbal is körbefújom. Nálam 1-2 alkalommal kell évente, persze vannak helyek ahol gyakrabban meg kell ismételni.
2017. aug. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2017. aug. 8. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2017. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én biztos hogy nem kísérleteznék ilyen olyan hulye spraykel meg amugy sem hiszem h megtalalod mindegyiket szoval:

Ne habozzatok es hivjatok ki rovarirtokat elhiszem h nem akarsz fizetni de hiddel megeri es amugy sem olyan draga.. Nekunk is voltak agyi poloskak ok sem egy kellemes teremtmenyek oszevisza csiptak miutan kihivtuk az irtokat az egesz szobat likvidaljak es 1 napig nemszabad bemenni mert lefujnak mindent. Szoval megeri ;) utana nyomuk se volt. Amugy en addig atmennek szuleim szobajaba vagy mashol aludnek addig.

2017. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!