Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan irthatom ki a rüheket,...

Hogyan irthatom ki a rüheket, bolhákat?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy kóbor kiskutyát, nagyon rühes és bolhás, mivel lehet ezt kezelni? Olyan kéne ami fürdetés nélkül használható, mert nagyon fél a hajszárítótól, és nem akarom, hogy megharapjon. Állatorvos nagyon messze van tőlünk, hívtam, de csak egy hét múlva tudna kijönni, addig nem akarom hagyni.
2013. okt. 20. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A rühességgel feltétlen fordulj állatorvoshoz!!

A kullancsok és bolhák ellen én az Ex-Spot cseppet ajánlanám. Pénztárcabarát és nekem bevált.

Jó kutyázást!

2013. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, ami fürdetés nélkül használ. Plusz a lakásban nem fázik meg. Addig meg nem kell kiengedni, míg vizes.


Neocidol (ezt már lehet nem lehet kapni), vagy neostomosan, amivel meg kell fürdetni. Elsőt 5 liter vízben kell feloldani, másodikat 1 liter vízben egy ampullát. Azzal megfürdetni (viszont ha sebes, vagy van rajta valamilyen sérülés, akkor lehet nem lehet használni. Lefújni ezzel a szerrel mindent, amivel a kutya érintkezett (fekhely, szőnyeg, stb.), illetve minden olyan helyet, ahol bolha lehet: farakás az udvaron, padló, stb.)


Majd ezt az egészt 2-3 hét múlva megismételni, majd becsepegtetni a kutyát bolha és kullancs elleni cseppel.

2013. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Igen, a rüh nem biztos, hogy ettől eltűnik, azzal jó lenne minél hamarabb egy normális orvoshoz fordulni. Aki csak egy hét múlva ér oda, az nem biztos, hogy éppen a legjobb választás. El kell vinni akkor neked az orvoshoz. Háznál úgysem tudják rendesen megvizsgálni.

2013. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!