Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótány ártalmatlan emberre?

Csótány ártalmatlan emberre?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


Tegnap szólt mindenkinek a gondnok, hogy a panelház 5. emeletében egy lakónál csótány invázió van, de nem nagyon törődik vele... Mi pont alatta lakunk. Kaptunk csótánycsapdát, meg majd jön az írtó is. Reggel volt a csapdában csótány, és kicsit fóbiám lett a látványától. Aludni nem merek... A gondnok azt mondta hogy emberre ártalmatlan nem csíp nem támad emberre, sőt félnek az embertől, de mi van ha csak megnyugtatás miatt mondta? Mivel kaptunk csótánycsapdát, minden szobába a sarokba tették, meg a konyhába is. Nálam mindig rend van nem hagyok ételmorzsát se a földön stb. Mivel van csapda a szobámba érezhetem magam biztonágba? Leginkább attól félek hogy éjszaka végigmászkál rajtam. A ház gondnoka szerint ha van afalon repedés simán átmásznak a falon másik szobákba stb. kicsit meg vagyok ilyedve ezektől a bogaraktól.... Kell féljek tőle? Mit tudnék tenni ellenük? A csapba elég lesz jövőhét hétfőig? Akkor jön az írtó. Mindenkinek ingyen elvégzik az írtást.



#szoba #csótány #csapda #csótányinvázió #csótány csapda #konyha fal.
2017. szept. 7. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tegyél befőttesüvegbe és tanulmányozd.


A lakást teljesen le kell szigetelni. Budi oldalát, budicsövek körül, strangok körül, de mindenhol!!!!! Minden szir-szar díszbigyó-hülyeség körül.


A szellőzőcsövekbe ragassz körívben, belül kétoldalú ragasztószalagot, na azon nem fognak átmenni :) Csak időnként rakni kell rá új réteget mert belepi a por.


Azokat a feromonos csapdákat pedig azonnal dobd ki, mert bevonzod vele a ház másik feléről is a csótikat. Ha nálad nincsenek meg a számára kedvező körülmények (mint a fölötted lakónál a disznóól) akkor nálad egyszerűen nem lesznek. Nem hülyék azok! De arra is készülj fel, ha megbolygatják az eddigi rendet, akkor megjelenhetnek nálad, új hazát keresve.

2017. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Írtó is csodálkozott, hogy hogy lehet nálam csótány, hiszen mindennap felmosok feltakarítok. minden helységnél van egy kis lyuk, hogy ne tudjak nyúlni letörölni bármi. AZ írtó azt mondta hogy a csótánycsapda hatása csak 1 Métertől hatásos, tehát azokat a csótányokat tudja csak elkapni, akik a csapda közelébe 1méterre van. Más lakásból nem tud átjönni. Köszönöm a tanácsokat :)
2017. szept. 14. 15:15
 13/18 anonim ***** válasza:

"minden helységnél van egy kis lyuk, hogy ne tudjak nyúlni letörölni bármi."


Ezt a mondatot nem értem.


A csói simán átmegy a plafon és a padló közötti fűtéscsövek melletti résen is, erre tuti nem gondolnál szerintem, és a csótinak van az a tulajdonsága, hogy törekszik a padlón mozogni, habár simán felmászik az üvegen is. Az irtó hülyeséget mond, ha az feromonos csapda, akkor azt jó messziről érzik.


De tényleg, ragassz le a padlóra egy kétoldalú ragasztószalagot, körben a fal mentén, és ha át akarnák lépni a demarkációs vonalat, azonnal beleragadnak. Az is jó, ha a festők által használt maszkolószalagot visszafordítva teszed le, nekem egy ilyennel buktak le anno. Úgy ki.asztam a régi gyári konyhát, hogy közben 3 doboz raid-et fújtam a pajszerrel párhuzamosan. Ne tudd meg milyen csótánytanya volt az előző lakó után... Undorító. A sütőt is kihajítottam, mindent, fullba volt a levedlett kitinpáncéloktól a bútorok illesztési rései, amiket "jóvanazúgynemlátszik" típusú, klasszikus módon gányoltak anno össze. Az fix, hogy nekem gyári konyhám, főleg bútorhátlaposom nem lesz! Első szempont a takaríthatóság. A falak pedig azzal a lemosható latexfestékkel vannak lekenve, így ha víz éri, vagy fertőtleníteném, semmi baja nem lesz. A divat nem érdekel, cél a funkcionalitás, praktikum, takaríthatóság, biztonság.

2017. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

A feromonos csapdát a szemétledobó mellé tegyétek, egy papírlap közepébe, amit körberagasztotok kétoldalú szigszalaggal. Ha megtelik, bedobni a kukába az egészet, és a kukások majd elsviszik :) Addig is oda gyűjti a jószágokat, nem a lakásba.


De ilyesmi persze senkinek nem jutna az eszébe sehol, csak a másik anyázása, és az egymásra mutogatás, meg a csodavárás, és az irtóknak való értelmetlen örökös tejelés.

2017. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen minden ledobó mellé kéne tenni, és nem csak 1 hétig, hanem legalább fél éven keresztül... Na ez az ami tutkófrankó nem fog összejönni. A bejárati ajtódat is szigeteld körbe azzal a szilikonos szigetelővel légmentesre. Ha új műanyagajtód van, azt is ellenőrizd le, mert azok is tudnak szellősek lenni. Purfix nem jó.


A felmosás nálam is alap, 20%-os ecettel, jó töményen. Imádom ezt a pvc-t. Nem törik el a kávéspohár, nem hangos, nem hideg és még a poratka se tud megtelepedni, plusz vonzza a port mint állat, így a levegő is tiszta, s ezért poros örökké a padlóm, de nem prüszkölök semmit. :)))

2017. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy veszek csótánycsapdát, legalább ha átjönnek hozzám, a csapdába lesz, nem pl a padlómon, vagy más helyekre bebújva :D Volt már csótánycsapda és iszonyatosan sok belemet
2017. szept. 14. 16:47
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szart se érsz vele. Tényleg összegyűjtöd a házból, és miután a csapdát eltávolítottad, azok vannak olyan intelligensek, hogy tovább keresik...
2017. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
XDDDDDDD
2017. szept. 15. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!