Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért kell annyira félni egy...

Miért kell annyira félni egy kicsi, ártalmatlan siklótól?

Figyelt kérdés
Mondjuk az teljesen természetes hogy fél az ember egy mérges kígyótól például, én is félek. Vagy teljesen természetes hogy fél mondjuk egy 5-10 méteres tigrispitontól, kockás pitontól, anakondától, boától meg ilyesmitől. Én is félek. De pl. egy méreggel nem rendelkező, maximum 100-120 cm hosszúságúra megnövő ártalmatlan albínó nelsoni királysiklótól (nekem az van), mi a francért kell annyira félni? Ráadásul nem is csúnya, igen csak szép színe van. Nem értem én ezt

2016. ápr. 17. 22:53
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
Talán mert nem vagyunk egyformák
2016. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
6%
Bazz, honnan lehessen tudni hogy nem mérges?
2016. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Nyilván te semmi irreális dologtól nem félsz.
2016. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
szakirodalomból, eladótól
2016. ápr. 17. 23:00
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
én azt nem értem, amikor az emberek 10 centis gyíkoktól be vannak sz@rva
2016. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A kettes rátapintott a lényegre: nem mindenki tájékozott sajnos, van aki a környezében élő fajokat sem tudja megkülönböztetni.

Aztán: van aki irtózik tőlük, ezt nem értem, de ahogy az első is írja: nem vagyunk egyformák.

2016. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
azt én sem értem mi félni való van egy 10 centis gyíktól
2016. ápr. 17. 23:03
 8/26 anonim ***** válasza:
Azért mert ösztönös. Régen veszélyesek voltak a pókok, kígyók az emberre. És ezért a tőlük való félelem mélyen beleivódott az emberbe.(mint a fajfenntartás) De hát valakiben jobban működnek az ösztönök, vkiben kevésbé :)
2016. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi félni való van az ártalmatlan egértől, a tömegtől, a nagy terektől, a bacilusoktól, a biztonságos nagy magasságban, és az összes többi ezerféle fóbiában? Amúgy neked is van ilyen megmagyarázhatatlan félelmed, csak max, még nem realizáltad, mert mindenkinek van. Van, aki utálja a kígyókat, köztük én is. Van aki a cuki puha macskákat, van aki meg a kutyákat. Mi a félni való egy cukimuki cicától?
2016. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Valóban van ilyen, én pl. nagyon félek a varangyoktól, de nem akármilyen békáktól, csak a varangyoktól kizárólag. Nem tudom miért, pedig gyerekkoromban fogdostam, figyelgettem őket, de nagymamám nagyon félt tőlük, és amikor vittem neki megmutatni, akkor majd szívinfarktust kapott tőlük, valószínűleg ez rám ragadhatott gyerekkorban ez a félelem.
2016. ápr. 17. 23:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!