Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen természetes módon...

Milyen természetes módon (vegyszermentes) lehet kiírtani a hangyákat a lakásból?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 20:30
1 2
 11/12 Saw Gerrera ***** válasza:
Venned kell egy olyan csalétket, amely tartalmaz a hatóanyagai között S-metoprén vegyületet. Ilyen több is van forgalomban, előttem itt most egy Protect Combi hangyairtó csalétek van, 3 db kis tasakot tartalmaz, amit kinyitva a hangyák vonulási útjának közelébe kell elhelyezni. Nincsenek benne mérgek. A fent említett hatóanyag működése a következő: a hangyakirálynő, amely a boly fenntartásáról gondoskodik, ennek a vegyületnek a hatására terméketlen lesz, és nem rak több petét. Mivel egy hangya korlátozott ideig él, ezért a boly utánpótlás híján kihal. Így szabadultam meg az egyébként elűzhetetlen fáraóhangyáktól.
2018. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Saw Gerrera ***** válasza:
Annyit azért hozzáfűznék, hogy a szer tartalmaz 0,1 % acetamipridet, ami egyes konyhakerti rovarölőszerek hatóanyaga. Igen gyenge, tapasztalataim szerint. Az S-metoprén viszont az EU által elismert biocid hatóanyag. A csalétket a hangyák behurcolják a bolyba eleség gyanánt, így kerül érintkezésbe a királynővel, amely onnan kezdve terméketlen. Egy ilyen történet akár hat hónap is lehet, és elképzelhető, hogy meg kell ismételni, de hat. Évek óta nincsenek hangyák a fürdőszobában, pedig előtte minden évben legalább egyszer megörvendeztettek egy kiadós rajzással. Akkor mindenütt szárnyashangya volt. Legalább három éve egy darabot sem láttam.
2018. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!