Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi ez a rovar és hogyan...

Mi ez a rovar és hogyan lehetne kiírtani?

Figyelt kérdés

[link]


A rovar csak a nagyszobában (TV szobában) fordul elő már egy ideje... Reggel-este, mindig jelen van, fényre megy, a kép a felkapcsolt lámpaburán készült... Ezen kívül a TV képernyőjére, annak fényére is előszeretettel rámegy, egyszerre akár 8-10 is szokott mászkálni rajta TV-zés közben (ez a legbosszantóbb számomra)... Kicsi, kb. muslinca nagyságú, sok van belőle, és szaporodik is, ugyanis az átlagosnál jóval kisebb méretűeket is lehet köztük találni...


Az Unitox rovairtóval próbálkoztunk első körben, telefujtuk a szobát kora hajnalban, és azóta egyelőre nem látom a rovart... Ez vajon hatásos?


Ezzel kapcsolatban lenne még egy kérdésem, ami alább található:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__923..



2018. ápr. 4. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Kicsit homályos a képed, ilyenről van szó? A leírásod passzol rá.

Ha igen, ez tőzeglégy. Szobanövények földjébe petézik, ott is élnek a lárvái, amíg át nem alakulnak. Rovarirto sprayvel nem mész semmire csak a felnőtteket ölöd meg. Mezőgazdasági boltokban lehet kapni rá írtószert, azzal kell majd locsolni a növényeket.

2018. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom az e, kicsit más ezen a képen... De lehet azért, mert ez jobban van nagyítva... Mondjuk itt is 3-3 lába van és két csápja...

Viszont nincs szobanövény (és föld) sehol a szobában, pedig csak ebben a szobában fordul elő...

2018. ápr. 4. 14:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hatott az Unitox rovarirtó, még mindig vannak... :-( Honnan jöhetnek vajon, ha csak ebben a szobában tanyáznak és nincs föld sehol? Hogyan lehetne őket hatásosan kiirtani?
2018. ápr. 6. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szárnyas hangya! Most ráadásul invázió van. Hangyairtó spray-vel és hangyacsapdával, illetve minden fellelhető hangyairtóval próbálkozz! Amúgy pár hét is lehet, míg észrevehető lehet a hatása.
2018. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: ezek biztosan tőzeglegyek, közben egy szakember már megerősítette ezt...


Egy hete rovarirtást is végeztettünk egy rovarirtó céggel a szobában az elszaporodott tőzeglegyek miatt, mert már nem bírtam tovább... Viszont sajnos a tőzeglegyek nem tűntek el teljesen, már az irtás napján is(!) láttam egyet röpködni, azóta pedig már többet le is vadásztam... Még a felkapcsolt lámpaburára is rárepülnek, pedig ha jól láttam az jól le lett permetezve... De ami a legbosszantóbb számomra, hogy a TV képernyőjére is időnként rászállnak, ami továbbra is elrontja a filmnézéseim élményét... Már messze nincs annyi, mint az irtás előtt volt, de még mindig előfordulnak nagy bánatomra... Azt szeretném megkérdezni tőletek (aki esetleg tudja...), hogy szerintetek ez normális, hogy irtás után is előfordulnak még? A cégnél rákérdeztem, ott azt mondták, hogy ez 1-2 hétig még teljesen természetes, de gondoltam megkérdezem itt is, mert számomra ez eléggé hihetetlen... :-(


És még egy kérdés: szerintetek van esély arra, hogy ezek a dögök végleg/teljesen eltűnjenek előbb-utóbb a szobámból, és nyugodtan mozizhassak végre? Több mint 3 évtizede élek itt, de ilyenre még nem volt ezidáig példa, hogy rovarok így megkeserítsék az életemet... :-(

2018. ápr. 20. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!