Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madárpókom 3 hete nem eszik,...

Madárpókom 3 hete nem eszik, aggódnom kell?

Figyelt kérdés
Brachypelma smithi nőstény, testmérete 5 cm, februárban vettük a terraplázán. Eddig mindig szépen megevett mindent, heti 1x etettük változatosan, szívesen ette a tücsköt, sáskát lárvát stb... 25 fokon van tartva, víz is van bent neki, kókuszföld és tőzeg a talaj. Tényleg mondhatom látszott hogy remekül érzi magát. Most is szuperül néz ki, szép nagy a potroha, sőt most még szebb is mert a potroha szénfeketére sötétedett, olvastam, hogy ez a közelgő vedlés jele mint ahogy az is, hogy nincs étvágya, de ez már kicsit több mint 3 hete tart nála, nem fogad el semmilyen eleséget sőt megriad ha beteszünk hozzá valamit, otthagyja, arrébb megy... Még aznap ki szoktuk venni az eleségállatot hogy ne zavarja őt ha már ennyire látványosan nem érdekli. A kérdésem az, hogy ez így normális nála?
2018. máj. 10. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális.


Ne hagyjál benn nála eleségállatot egy órára sem felügyelet nélkül, mert ha vedleni kezd, egy tücsök vagy gyászbogárlárva simán megrágja, megöli.

Hónapokat kibírnak kaja nélkül, hagyd addig az evéssel, amíg le nem vedlik, és még utána is 2-3 napot.

Azt megteheted érte, hogy a talaj kb. egyharmadát tartsd nedvesen a terráriumban (naponta önts rá vizet). Így ő el tudja majd dönteni, hogy melyik részen kezd vedleni.

2018. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. máj. 10. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos vedleni fog.
2018. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban levedlett, borzadással vegyes ámulattal figyeltük! :D Minden rendben zajlott, most kicsit bizonytalanul megy mint egy kamasz aki próbálgatja a megnyúlt testét... :D
2018. máj. 14. 07:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egy 2-3 napig ne adjál neki enni, és ne is nagyon piszkáld. Utána már nyugodtan kínálhatod eleségállattal.

Amúgy célszerű feljegyezni, hogy mikor vedlett, és akkor látni fogod a növekedés ütemét. Én alkoholos filccel fel szoktam a terráriumok tetejére írni az időpontokat, így biztos nem vész el, de papíron is lehet vezetni, ha rendesebb vagy, mint én :)

2018. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet és köszi!
2018. máj. 14. 10:56
 7/8 anonim válasza:

Az enyém 4 hónapja nem eszik és kb 6 hónapja vedlett utoljára.6 vedlésen volt túl mikor vettem nálam 4x vedlett egy év alatt B emilia. Terrárim 25x25 talaj kokuszrost víz van neki,kis ház búvohelynek.

Mi baja lehet?

2019. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány fok van neki? Mivel fűtesz neki?

Lehet, hogy fázik. Ilyenkor az életműködésük lelassulhat.

2019. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!